Лідерки покоління F – перекличка учасниць проєкту

Лідерки покоління F - перекличка учасниць проєкту

В довоєнний час Центр гендерної культури активно впроваджував проєкт «Лідерки покоління F». Учасницями були старшокласниці з Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької та Дніпропетровської областей. Вебінари, тренінги, різноманітні акції стали для дівчат знайомством зі світом феміністичних ідей та лідерства. Війна поставила проєкт на невелику паузу, бо багатьох населених пунктів Східної України торкнулися бойові дії та окупація.

З метою дізнатися про географію, долю та плани учасниць, наприкінці травня координаторка проєкту Анастасія Макаренко та комунікаційниця Дарія Велигодська провели онлайн-зустріч для дівчат. За об’єктивних обставин не всі старшокласниці змогли долучитися до спілкування: відсутній мобільний зв’язок на окупованих територіях, переїзд в інші місцевості, незадовільна якість інтернету. Але дівчата, які мали змогу взяти участь, були як завжди активними та вмотивованими.

Зустріч стала з одного боку своєрідною перекличкою. Учасниці розповіли про те, де зараз перебувають, чим займаються, які плани. А з іншого боку дівчата проаналізували основні проблеми жіноцтва та дівоцтва та кроки на їх подолання. Наприкінці дівчата поділилися баченням участі в допомозі країні, а також висловили готовність до втілення власних лідерських ідей. Проєкт реалізується ГО «Центр гендерної культури» завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Українським жіночим фондом.