Марта Чумало – лауреатка премії Олафа Пальми

1 лютого у Стокгольмській концертній залі пройде офіційна церемонія нагородження лауреаток/тів щорічної премії Олафа Пальми. Престижна нагорода кожного року вручається видатним діячам та діячкам у сфері правозахисної діяльності. 

Вперше за всю історію премії винагороду отримає українка. Марта Чумало є відомою в Україні гендерною експерткою та феміністкою, а також відомою активісткою захисту жінок від домашнього насильства, експерткою з гендерної політики в кампанії проти сексизму «Повага», співзасновниця громадської організації «Жіночі перспективи». За часів війни росії проти України Марта продовжила свою діяльність у сфері підтримки та допомоги жіноцтву, а також приверненні уваги всього світу до проблем країни.

На власній сторінці у фейсбуці активістка зазначила: «Для мене це велика несподіванка та велика честь отримати таку престижну нагороду – Премію Улофа Пальме! І це чудовий привід говорити на усіх рівнях про те, що права жінок особливо в умовах війни часто нехтуються та порушуються. І для мене ця нагорода – це видима відзнака тих зусиль, які українські феміністки роблять зараз в Україні та за кордоном для того, щоб допомогти постраждалим жінкам та дітям опинитися в безпеці, зменшити руйнівні наслідки війни та залучити солідарну підтримку Україні зі всього світу».

Вітаємо пані Марту з почесною відзнакою та бажаємо успіхів у правозахисній діяльності, а також нових професійних досягнень в Україні та світі.

Премію також отримали турецька правозахисниця Ерен Кескін та іранська журналістка Наргес Мохаммаді