Майстерня гендерночутливого вчительства підводить підсумки відбіркового етапу

29 січня на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» розпочала свою роботу Майстерня гендерночутливого вчительства, що створена в межах  проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» за підтримки ЄС. В установчій нараді «Впроваджуємо гендерний підхід в освіті» взяли участь представниці та представники 33 загальноосвітніх навчальних закладів Харкова та Харківської області, що були ознайомлені з умовами участі у проекті, однією з яких було складання мотиваційних листів.
В мотиваційних листах  освітяни  ділилися власним баченням майбутньої школи без бар’єрів та гендерних стереотипів:
«На нашу думку, подолання гендерних стереотипів зробить комфортнішим освітній процес, і тоді хлопці та дівчата йтимуть до школи з бажанням, будуть успішніші, готові до майбутнього дорослого життя…», «Діти, яких ми навчаємо, формуватимуть майбутнє суспільство і,  саме тому потрібно розвивати в них відчуття свободи ….
Звісно, зміни треба починати з себе, а для цього треба навчитись бачити на світ срізь «гендерні окуляри».

Всі школи – потенційні учасниці проекту –  прагнуть зробити освітній процес якіснішим, але кожна з них бачить різні шляхи вирішення цієї задачі. Хтось планує втілювати гендерночутливі соціальні проекти, інші – створювати на базі шкіл осередки гендерної культури: «У результаті реалізації проекту школа може стати ресурсним та методичним Центром гендерної культури у місті, платформою для обміну кращими практиками для розвитку спроможності громадянського суспільства і громад, інноваційним центром неформальної освіти дітей, молоді та дорослих, який сприяє розвитку їх гендерних поглядів, майданчиком для суспільного діалогу».
За результатами відбіркового етапу до участі у проекті запрошені колективи 25 загальноосвітніх закладів Харкова та Харківської області, в яких будуть проведені тренінги, учасниці та учасники яких опанують гендерночутливі методики викладання та  стануть агентами змін у власних школах.
«Якість навчально-виховного процесу залежить від багатьох чинників, але вирішальним є компетентність кадрів. Саме тому участь у цьому проекті важлива для педагогічного складу, адже обізнаність та активна соціальна позиція педагога надихає учнів на звершення та прагнення до самовдосконалення».
«Ми готові до співпраці! Проект буде успішним, адже більшість наших працівників хоче змін і вже багато зробила для цього».