Майстерня гендерночутливого вчительства. Впроваджуємо гендерний підхід в освіті

29 січня на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» розпочала свою роботу Майстерня гендерночутливого вчительства, що створена в межах  проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» за підтримки ЄС.

Перша установча нарада зібрала представниць та представників 25 шкіл з області та 8 харківських шкіл – таких, що виявили бажання долучитися до проекту та разом працювати над створенням гендерночутливого освітнього середовища.

Своє зацікавлення проектом виявили представниці спеціальної моніторингової місії OBSE Хатуна Мургулія і Маргарита Васкес. З привітальним словом виступила заступниця Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. За її словами питання гендерної рівності були і залишаються важливим пріоритетом в стратегії розвитку Харкова.

Роботу Координаційної ради з реалізації гендерної та сімейної політики в м. Харкові презентувала для освітян депутатка Харківської міської ради Ольга Чічіна, яка підкреслила, що освіта  є головним соціальним інститутом, який формує особистість та впливає на її подальшу поведінку в суспільстві.

Гендерні експертки Центру гендерної культури та координаторки підрозділів презентували роботу інших напрямків проекту та зазначили, що найбільш ефективних та сталих результатів можна добитися, якщо  використовувати  комплексний гендерний підхід, тобто впливати на усі сфери суспільства. Вони розповіли учасницям та учасникам зустрічі про можливості, якими зможуть скористатися навчальні заклади Харкова та Харківського регіону, коли Центр розпочне свою діяльність у новому форматі.

На закінчення заходу всім було запропоновано пограти в настільну гру «Крізь скляну стелю», яку було створено командою Центру гендерної культури.