
23 травня 2019 року з 11:00 до 13:00 у Медіацентрі «Время» відбувся «НЕкруглий» стіл «Маю Право Мати Голос» з елементами адвокаційного перфомансу.
Захід проводився Харківською обласною громадською організацією «Харківський обласний гендерний ресурсний центр» за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та Українського Жіночого фонду у рамках проекту «ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог».
Наразі триває активна фаза адвокаційної кампанії Твій Голос Може Змінити Країну метою якої є інтеграція ВПО у громаду Харкова та проведення інформаційної кампанії, яка спрямована на посилення виборчої спроможності ВПО на виборах всіх рівнів.
Питання, яким був присвячений круглий стіл:
- повноцінне включення ВПО до голосування у програмі Бюджет Участі;
- відновлення виборчого права ВПО та мобільної категорії громадян на всіх рівнях виборів;
- питання соціального житла як економічна та політична безпека для ВПО.

У заході взяли участь представники та представниці місцевого самоврядування, обласної державної адміністрації, правозахисних та благодійних організацій, міжнародних організацій, внутрішньо переміщені особи, які мешкають в Харкові та в Одесі.
Круглий стіл було розпочато із адвокаційного перфомансу, який команда проекту приготувала заздалегідь разом із співзасновницею «Театру для Діалогу» Оксаною Потаповою, та який визвав емоційне обговорення.

Робоча частина заходу почалася з презентації керівниці адвокаційної кампанії «Твій голос може змінити країну» Євгенії Ставицької.
Задля внесення роз’яснень в стан реалізації програми Бюджет Участі цього року слово було надано Андрію Кірику, відповідальному за цю програму. На початку травня було направлено звернення до заступника міського голови – директора Департаменту бюджету і фінансів Т.Д. Таукешевої щодо включення ВПО у програму у поточному році.
В ході круглого столу були обговорені шляхи внесення ВПО до списку осіб, що мають право подавати проекти до Міської цільової програми «Бюджет участі» Харкова та голосувати за проекти. Після конструктивного обговорення було вироблено алгоритм вирішення зазначеного питання. Андрій Кірик запевнив, що в цьому році ВПО будуть мати змоги прийняти участь у голосуванні за проекти в бюджеті участі м. Харкова.
Громадський омбудсмен з захисту виборчих прав по Харківській області Громадянської мережі ОПОРА, правозахисник – Юрій Чумак розповів про ситуацію з (не)дотриманням виборчих прав переселенців, зокрема, позбавлення їх права голосувати на місцевих виборах та за депутатів-мажоритарників на виборах народних депутатів
Юрій Чумак закликав усіх небайдужих підтримати ідею якнайшвидшого прийняття Верховною Радою України законопроекту №6240 – Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян).
Наприкінці заходу було презентовано адвокаційний відеоролик #маюправоматиголос щодо включення ВПО до голосування на місцевому рівні та адвокатуванні винесення до розгляду законопроекту 6240.
Третя частина заходу була присвячена питанню соціального житла для вразливих категорій ВПО. Валерія Самарська зазначила, що соцжитло є комунальною власністю та надається у тимчасове користування. Але, з роз’яснень заступника директора Департаменту економіки та комунального майна, Дмитра Гармаша, сім’ї, які будуть отримувати соціальне житло мають реєструватись в ньому. Таким чином, нові мешканці Харкова можуть отримати право голосу на місцевих виборах також і через вирішення житлового питання.
На даний час Управлінням соціально-економічного розвитку, планування та обліку проводиться робота з підготовки пропозиції щодо створення програми про забезпечення соціальним житлом громадян, у тому числі ВПО.
Захід завершився пропозицією та необхідністю створення коаліції ВПО задля подальшого адвокації та захисту прав, осіб що мають досвід переселення.