Ми зібралися разом, аби змінити життя нашого міста на краще!

Ми зібралися разом, аби змінити життя нашого міста на краще!

Два дні інтенсивного навчання, обміну досвідом та думками, дискусій та мозкових штурмів.

17-18 травня у рамках проекту «Сприяння різноманітності та інклюзивності феміністичного руху в Україні», що впроваджується ГО «Центр «Жіночі перспективи» за фінансової підтримки Фундації «Інститут відкритого суспільства» до Центру гендерної культури з дружнім візитом завітали членкині МГО «Екологія та соціальний захист» з міста Торецьк Донецької області.

Гості відвідали Музей жіночої та гендерної історії, відкрили для себе нові невидимі та невідомі сторінки жіночої історії та розповіли тренеркам Центру про своє життя в умовах прифронтової зони. Майже всі говорили про те, що не хочуть чекати доки закінчиться війна в Україні, а хочуть вже сьогодні і зараз робити конкретні дії, спрямовані на досягнення миру, захист прав людини, зупинення дискримінації під час війни, впровадження ідей гендерної рівності в свідомість населення міста Торецьк.

Команда Центру гендерної культури поділилася власними методиками, тренерським знахідками під час тренінгу, що був проведений для гостей. Разом обговорювали статистичну інформацію з відкритих джерел по таких сферах, як «Бізнес та ринок праці», «Політика та влада», «Освіта», «Сім’я». Результат обговорення: в усіх цих сферах існує дискримінація за ознакою статі. Активістки дякували за надану інформацію щодо українського законодавства у сфері рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Неоднозначним було ставлення до пропозиції тренерок використовувати фемінітиви в мові: «Треба подумати!» – саме ця фраза показала високий рівень відповідальності гостей. Блок «Гендерне насильство як проблема світового рівня» підняв хвилю відвертих розповідей про власні долі, про долі жінок та дівчат, які постраждали від насильства під час бойових дій. Загальний підсумок активної роботи: «Ми зібралися разом, щоб змінити наш Торецьк на краще. Ми хочемо це зробити. Ми це зробимо!».

На здогадку про дружній візит – фото та пам’ятні подарунки.