Місця видатних жінок: українцям пропонують долучитися до оригінального туру

Цього разу тур присвячений трьом жінкам: Раїні Могилянці-Вишневецькій, Ганні Закревській, Катерині Білокур та їхньому впливу на суспільство

Телефоном говоримо з Вікторією Скляровою — розробницею оригінальних екскурсій, присвячених видатним жінкам, яка розповідає про новий тур, який відбувається саме зараз.

У студії працюють Ольга Веснянка та Едуард Лозовий.

Ольга Веснянка: Де ви зараз їдете?

Вікторія Склярова: Зараз ми під Полтавою. Візьмемо ще двох учасниць. Одна з них — історик і краєзнавиця Ірина Петренко, яка нещодавно виступала у нашому Харківському історико-філологічному товаристві і розповідала про свою вчительку Віру Жук, яка також була професоркою історії і прекрасною краєзнавицею.

Ми їдемо в незвичайну подорож. Це вже третя подорож, наша ініціатива «Мандруємо Україною» заснувала з Музеєм жіночої і гендерної історії і Центром гендерної культури.

Вікторія Склярова

Вікторія Склярова Авторські права: «Громадське радіо»

Ольга Веснянка: Так, ми пам’ятаємо і розмову можна послухати на нашому сайті. Я знаю, цього разу тур присвячений трьом жінкам і їхньому впливу на суспільство. Хто це і чому саме ці жінки?

Вікторія Склярова: Перша — Раїна Могилянка-Вишневецька, яка заснувала три монастирі. Один з них ми скоро відвідаємо, і це наша перша зупинка. Ми розкажемо про цю прекрасну жінку, яка дожила лише до 30-ти років, але за цей час встигла вплинути на суспільство. Уві сні побачила янголів, які сказали їй заснувати і збудувати монастир.

Ольга Веснянка: А ще двоє — Ганна Закревська і Катерина Білокур. Де саме будете їздити і якими місцями?

Вікторія Склярова: Ми відвідуватимемо рідне село Катерини Білокур і садибу-музей в селs Богданівка. Там є її речі і картини. Також відвідаємо Яготинську художню галерею, у якій ще є картини Тетяни Яблонської. Під час подорожі ми також дізнаємось, що Катерина Білокур не лише художниця, а і письменниця. І ми почуємо текст Катерини Білокур у виконанні Ірини Кобзар.

Ольга Веснянка: Як багато охочих два дні поїздити по цих місцях?

Вікторія Склярова: У нашій групі 17 людей. І вже є черга на повтор цієї подорожі. Люди допитливі і хочуть багато подорожувати.