Місто професій у Харкові – наш погляд

Місто професій

Всеукраїнський проект “Місто професій” цього року відбувся у Харкові з великою кількістю зацікавлених батьків та малечі.  Тема професійного самовизначення є актуальною з раннього віку та залишаться такою впродовж усього життя. Концепція навчання протягом життя (life long learning) є важливою складовою діяльності Центру гендерної культури, що приєднався до заходу  з презентацією професії МЕДІАТОР.

Імпровізоване Місто професій  вмістило в себе  найрізноманітніші  майстер-класи, де дівчата та хлопці різного віку мали можливість спробувати себе у різних професіях. Такий креативний підхід до профорієнтації дав можливість розширити їхні уявлення про професії,  змінити  ставлення до вибору професій, допомогти «знайти себе», не обмежуючи свій вибір бар’єрами стереотипів та забобонів. Саме такі інтерактивні майданчики здатні скерувати молодь до відповідального та зваженого прийняття рішень щодо свого майбутнього, підвищити соціальну активність (бо цей захід є цілком волонтерським)

Якщо профорієнтаційну роботу розглядати ширше, ніж звичайне тестування, якщо створювати та проводити більше подібних заходів, допомагати вчитися не лише дітям, але й дорослим, незабаром  висока професійність та відповідальність стануть ознакою успіху, а вільний вибір без обмежень – суспільною нормою.