«Місяць жіночої історії -2023» у Центрі гендерної культури

МІСЯЦЬ ЖІНОЧОЇ ІСТОРІЇ - 2023

Незабаром розпочнеться березень. Для України – це черговий місяць жахливої війни. Але це вже інший березень, який не схожий не минулорічний. Україна бореться за свою свободу завдяки зусиллям ЗСУ, влади, громадянського суспільства, українських громадян та громадянок по всьому світу, міжнародної спільноти.  І велику роль в цій боротьбі відіграє жіноцтво, яке також на рівних засадах з чоловіками творить вільну історію незалежної країни. У березні Центром гендерної культури зазвичай проводяться заходи на підтримку всесвітньої події – Місяця жіночої історії. І це є важливим з точки зору підтримки жіноцтва та збереження пам’яті про роль жінок в історії.

За мирних часів у просторі Центру проводилися різноманітні тематичні заходи: екскурсії Музеєм жіночої та гендерної історії, зустрічі, виставки, фотопроєкти. Сучасна ситуація наразі не дозволяє проводити традиційні івенти, проте у березні 2023 року плануються нові формати заходів.

Розпочне тематичний березень виставка  «Жінки України. Історії життя і війни»: історії 16 жінок», що організована жінками One World у Нюренберзі.  Виставка заснована на проєкті «ЇЇсторія війни», що був реалізований Музеєм жіночої та гендерної історії за підтримки   Українського жіночого фонду.

Завдяки цьому проєктові  архів Музею жіночої та гендерної історії поповнився унікальними жіночими історіями про досвід переживання початку війни. В серпні 2022 року проєкт був презентовано у Відні в Хофбург-музеї. У Нюренберзі виставка триватиме з 3 до 16 березня 2023 року.

3 березня в Іспанії відбудеться запуск онлайн відеогри «Вона», що була створена іспанськими феміністами та феміністками Gammera Nest у партнерстві із Музеєм жіночої та гендерної історії у рамках кампанії Save Gender Museum на підтримку українського музею. Основна мета гри – це знайомство з особливостями життя та побуту сучасної української жінки. 

До 8 Березня – Міжнародного жіночого дня Центр гендерної культури пропонує презентацію нової віртуальної експозиції «Правда про 8 Березня». На віртуальних сторінках майбутні відвідувачі та відвідувачки зможуть познайомитися з хронологією та розвитком подій, що супроводжували важливу для жіноцтва дату.

В межах проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» у березні фіналізуватиметься комунікаційна робота у напрямку розробки інформаційних продуктів для представництва закордонного феміністичного руху у розрізі «Фемінізм та війна в Україні».

Активними будуть соціальні сторінки Центру гендерної культури, на яких підписниці та підписники можуть знайомитися з дівочими лідерськими ініціативами, що здійснювалися в проєкті «Лідерки покоління F», а також з іншими тематичними подіями організації.