
Ось і завершилася перша декада Місяця жіночої історії – ініціативи, запровадженої Центром гендерної культури.
До цієї події у Центрі було влаштовано та презентовано нову виставку. Авторка проекту «Українська кров» Катерина Шелевицька – студентка Закарпатської художньої академії створила яскраві та поетичні образи українських жінок, які залишили свій слід у літературі та мистецтві.
Розпочався Місяць прес-конференцією у прес-центрі «Накипело» https://www.youtube.com/watch?v=XciNdAhnyl4, а ввечері у партнерстві із Всеукраїнським клубом успішних жінок та студією Time for були проведені майстер-класи з жіночої самооборони та скандинавської ходи. Учасниці майстер-класу під керівництвом досвідчених тренерів навчалися захищати себе та стежити за своїм здоров’ям та зберігати спортивну форму.
Під час Живого журналу «Правда про 8 Березня», що відбувся 2 березня розкривали правду про 8 березня та обговорювали ставлення різних жінок до свята, про те, що таке фемінізм, які стереотипи існують стосовно свята.
3 березня розпочала роботу Школа волонтерства. З учасниками та учасницями згадали про 8 березня, спланували акцію «Привітай з 8 Березня».
4 березня Центр взяв участь у Живій бібліотеці – офіційному старті Тижня жіночої солідарності. З учасниками та учасницями відбулась розмова про гендерні ролі та стереотипи, гендерний розподіл праці та проблеми, що існують на ринку праці, про економічні можливості жінок, про історію боротьби жінок за свої права у тому числі за право працювати та отримувати гідну оплату своєї праці, а ще про історію та сенс свята 8 Березня.
4 березня у Центрі відбулась зустріч учасниць ініціативи «Квітка за добро», які створювали смачні букети – подарунки для тих, кому хотіли сказати слова подяки нові жительки Харкова.
5 березня у Центрі відбувся майстер-клас «Використання потенціалу он-лайн технологій для жінок», учасниці якого отримали практичні поради про втілення власної ідеї в реальний бізнес-проект.
Звісно, що Місяць жіночої історії неможливо провести без екскурсій до Музею жіночої та гендерної історії, під час яких відбувалися дискусії про те, що таке та яка вона «жіноча» історія.
Тренінг креативності було проведено Лабораторією журналістики «Дитяча площАРТка».
Святкування 8 Березня в сучасній Україні відбувається по-різному. Для когось – це свято весни і краси, для когось – ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЖІНОК ЗА СВОЇ ПРАВА, день, коли свідомі жінки намагаються у різний спосіб привернути увагу суспільства до широкого спектру гендерних проблем, що існують у суспільстві. У партнерстві із сучасним театром «Арабески» було зорганізовано проведення вистави «Червоний Елвіс», після якої відбулась дискусія, учасники та учасниці якої обговорювали різноманітні гендерні проблеми, що існують в Україні, шукали відповіді на безліч запитань що стосуються гендерних ролей.
9 березня Центр гендерної культури долучився до проведення у Харківському обласному центрі зайнятості семінару для безробітних жінок “Жінки в ІТ”, зорганізованого за ініціативи Telesens Academy.
Якими є перспективи розвитку ІТ індустрії у Харкові, якими є можливості побудови кар’єри в ІТ сфері, якими є можливості навчання та перенавчання, отримання фінансування для навчання та реалізації власних проектів у сфері ІТ для жінок. Ці та інші питання були винесені для розгляду на семінарі.
Завершив першу декаду Місяця круглий стіл «Ініціативи проекту «Внутрішньо переміщені особи та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог».
Більш детально про захід http://www.city.kharkov.ua/uk/news/pereselenki-v-kharkovi-realizuyut-proekti-dopomogi-ta-samorealizatsii-34761.html
Про жіночу історію можна почитати:
http://www.genderculturecentre.org/wp-content/uploads/2017/02/zhinoche_oblycchia.pdf
А ще про жіночу історію, про боротьбу жінок за свої права, про широкий спектр проблем, пов’язаних із дискримінацією за ознакою статі, а також теми, що залишаються табуйованними можна подивитися фільми http://www.genderculturecentre.org/wp-content/uploads/2016/03/films.pdf
До 8 березня було видано друковану продукцію: постер «Правда про 8 Березня» http://www.genderculturecentre.org/rozrobki-centru/;
вітальні листівки http://www.genderculturecentre.org/wp-content/uploads/2017/02/Herstory.pdf;
http://www.genderculturecentre.org/wp-content/uploads/2017/02/otkrytka_8bereznia_2017.pdf;
http://www.genderculturecentre.org/wp-content/uploads/2017/02/we-can-do-it.pdf