
Третій рік поспіль Центр гендерної культури приєднується до міжнародної ініціативи вшанування ролі жіноцтва в історії людства. Протягом березня в багатьох прогресивних країнах, що підтримують ідею висловлення поваги до ролі жінок, відзначається Місяць жіночої історії, підґрунтям виникнення якого багато років тому став Міжнародний день боротьби за жіночі права. З метою привернення уваги суспільства до історичної ролі жінок у відстоюванні прав та підтримки громадських ініціатив у Центрі пройшов марафон заходів.
Старт тематичного Місяця розпочався з прес-конференції за участі директорки Центру Тетяни Ісаєвої, журналіста Володимира Мазура та диригентки ХНАТОБу ім. М. В. Лисенка Вікторії Рацюк, які говорили про роль жінок у сучасному світі, про прояви дискримінації щодо жінок, про існуючі кращі міжнародні практики реалізації гендерної політики.
Символічним початком Місяця став воркшоп для волонтерства зі збору «365 жіночих історій Харкова».
Завдяки партнерській співпраці в Центрі гендерної культури відбувся дводенний тренінг, на якому двадцять п’ять представниць і представників жіночих ГО зі всієї України дізнались, як використовувати інструмент CEDAW Watch Tool, для моніторингу виконання Заключних зауважень комітету CEDAW, Національного плану Дій CEDAW та інших національних документів з гендерної рівності. Під час прес-конференції було презентовано проект, що було реалізовано у співпраці ЦГК, ООН Жінки та Українською Асоціацією дослідниць жіночої історії – «Гендерний сантиметр», на якому у хронологічній послідовності відображено складний шлях України у просуванні прав жіноцтва.

У креативному просторі Центру розпочалися зустрічі для активних жінок Харкова в клубі GoWomen. Неформальне спілкування під час «Діалогів про…» дало змогу учасницям та учасникам познайомитися з досвідом лідерства, творчими здобутками та професійними досягненнями єдиної у Харкові диригентки ХНАТОБу ім. М. В. Лисенка Вікторії Рацюк. Наступний формат зустрічі – нетворкінговий воркшоп, став для підприємиць нагодою поспілкуватися, встановити горизонтальні зв’язки і знайти нових партнерок для бізнесу та соціальних проектів.

Відбулися дві зустрічі з міжкультурної комунікації. Першою стала зустріч-діалог з символічною назвою «Коло жіночої сили». Спілкування з представницями та представниками національних діаспор Харкова надало черговий поштовх для встановлення партнерських стосунків та співпраці місцевих ГО у напрямку вирішення актуальних проблем. Другою стала зустріч із сербською тренеркою, правозахисницею Танею Петовар, яку було запрошено для проведення двох трьоденних виїзних сесій для держслужбовиць та лідерок громад і місцевого самоврядування Студії жіночого лідерства. Учасниці зустрічі почули живу розповідь талановитої жінки про власний життєвий шлях. Перед очима учасниць пройшла історія Югославії, історія перших протестів та активної нерівної боротьби за відстоювання прав в умовах тоталітарного режиму.
Активно працювала й студія креативної журналістики. Окрім планованих занять з дітьми, вийшов новий випуск газети «Дитяча площАРТка», відбувся другий модуль навчання у Школі медіаволонтерства для дорослих. Завершальним акордом журналістського напрямку став незвичний «неурок» «Філософині Давньої Греції», на якому діти створили газети-інтервˊю з видатними жінками історичного минулого.

Цікавим та корисним став для аудиторії майстер-клас «Вікно у світ: як бюджетно подорожувати з дітьми». Практичні рекомендації від досвідченої мандрівниці отримали схвальні відгуки від майбутніх туристів.
Під час весняних канікул продовжилося навчання вчительства Харківщини «Будуємо гендерночутливу школу». Основна тема для обговорення та опрацювання – впровадження гендерночутливого підходу в навчально-виховний процес.
У другій половині березня розпочалася друга хвиля моніторингу сексистської реклами. Підготовлені волонтери та волонтерки, які отримали під час ознайомчої сесії базові знання в розпізнаванні елементів сексизму в рекламній продукції, збиратимуть приклади сексистської реклами та надсилатимуть їх для аналізу команді Центру гендерної культури.
Протягом місяця до знайомства з музеєм та виставкою про боротьбу італійських жінок за свої права «Жінки свідчать» долучалися харківˊяни, харківˊянки та гості міста. Інтерактивні лекції «Бісерні символи жіночої історії» та «Стандарти краси крізь тисячоліття» окрім лекційної корисності для молоді, збагатили експозиції музею виробами з бісеру та дизайнерськими постерами «Що таке краса». А фотосесія у «Фотосалоні Олімпії де Гуж» оживила експозиції музею у часі, бо до центру завітали жінки в образах видатних мисткинь, політикинь та науковиць.

Остання подія Місяця жіночої історії – початок тренінгової хвилі з лідерства для представниць соціальної сфери. Це стало своєрідною передачею естафети для заходів у квітні, що пройде під назвою Місяць жіночого активізму. Таким чином, насичений календарними подіями березень в Центрі гендерної культури закінчився. Він додав ще одну яскраву сторінку у жіночу історію.