
Ось і добіг до кінця Місяць жіночої історії, проведення якого за ініціативи Центру гендерної культури у Харківському регіоні відбулось уперше. За цей місяць було проведено понад 40 різноманітних заходів, що проходили як у Центрі, так і на інших майданчиках Харкова та інших міст України, в яких взяли участь біля 800 осіб.
Символично, що саме у Місяць жіночої історії стартували нові освітні та арт-проекти Центру, адже жіноча історія пишеться кожного дня життями та діяльністю активних та творчих українських жінок.
Відкрилася нова виставка – фотопроект «Жінки та конфлікт в Україні», що була передана у колекцію Музею жіночої та гендерної історії Фондом народонаселення ООН.
23 березня у Центр-музеї А. С. Макаренка при Курязькій виховній колонії відбулась презентація інноваційного партнерського проекту «Гендерний відкритий університет», що реалізуватиметься у партнерстві із Харківською гуманітарно-педагогічною академією та Управлінням Державної пенітенціарної служби України в Харківській області. Вже 27 березня у Центрі гендерної культури розпочалися заняття, під час яких учасники та учасниці – працівники та працівниці соціальної сфери підвищували рівень гендерної культури та чутливості, опановували теоретичний та практичний матеріал з гендерної тематики, навчалися впроваджувати гендерночутливий підхід у професійну сферу.
23 березня у Центрі відбулася презентація інноваційного арт-проекту з виготовлення бісерного панно, мета якого – відуалізація невидимої та невідомої жіночої історії. Вже сьогодні проект вийшов за рамки регіонального, й став міжнародним, адже до його реалізації долучилися мисткині різних країн. За планами його ініціаторки – Марії Щербини, готове панно буде представлено вже восени цього року.
25 та 26 березня на базі Центру стартувала Програма USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», що реалізується Українським жіночим фондом у п’яти регіонах України. У Харківському регіоні партнером Програми став Центр гендерної культури саме тому, що однією із складових проекту є гендерний підхід і його урахування на всіх етапах проекту.
29 березня у Центрі гендерної культури педагогічні працівники та працівниці експериментальних навчальних закладів Харківського регіону вивчали тему «Історія жіноцтва та її відображення у навчально-виховному процесі» та розробляли уроки з різних шкільних дисциплін, в яких можуть та мають бути додані сторінки жіночої історії.
Партнерами з Художньо-меморіального музею І. Є. Репіна (м. Чугуїв) було зорганізовано та проведено виставку «Жінка: зовнішність vs внутрішній світ», у якій взяв участь проект Центру гендерної культури «Видатні жінки Харківщини».
Майже кожного дня протягом місяця у Центрі та Музеї жіночої та гендерної історії відбувалися групові екскурсії, під час яких йшлося про невідомі та невидимі сторінки жіночої історії, завдяки чому ці сторінки стають видимими та більш зрозумілими.
Всі ці проекти та ініціативи продовжуватимуть реалізовуватися та за принципом «ланцюжкової реакції» привертати увагу все ширших кіл, що, безумовно, сприятиме просуванню ідей гендерної рівності в Харківському регіоні та взагалі в українському суспільстві.