Міжнародний день жінок та дівчат у науці

11 лютого 2015 р. «для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат» резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН був введений для відзначення Міжнародний день жінок та дівчат у науці.

Уперше цей день відсвятковувався 11 лютого 2016 р. й кожного  року до його відзначення долучається  все більша кількість прогресивних жінок та чоловіків, адже без досягнення гендерної рівності в т. ч. у науці неможливо  досягнення цілей сталого розвитку. За останні роки міжнародна спільнота досягла значних успіхів у справі залучення жінок і дівчат у науку, але, внаслідок існуючих у суспільній свідомості стійких гендерних стереотипів та упереджень, вони досі стикаються з обмеженнями у цій сфері.

Жіночі сторінки історії, в т. ч. й ті, що пов’язані з історією науки, з науковими дослідженнями, винаходами та досягненнями жінок, залишаються маловідомими, а ставлення до жінок, які обрали науку сферою реалізації дуже часто – упередженим.

Для того, аби зробити жінок видимими, відзначити їхню роль та наукові досягнення, представниці та представники феміністичної спільноти, громадських організацій,  дослідниці-активістки розробляють різноманітні арт-проекти.

Центр гендерної культури збирає та зберігає ці проекти у створеній для цього Скарбничці.

 

Власні проекти Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії, присвячені внеску жінок у розвиток науки: