Модерністки. Насильство в архітектурі та міському просторі

15 -16 вересня у Києві,  у гостинному приміщенні  Державної наукової архiтектурно-будiвельної бiблiотеки iмені В. Г. Заболотного за підтримки Фонду імені Генріха Бьолля пройшла  Міжнародна конференція «Модерністки. Насильство в архітектурі та міському просторі». Це вже друга конференція, присвячена ролі та проблемам жінок в архітектурі, організована та проведена за ініціативи  ГО Urban Forms Center.

Як зазначила кураторка проекту п. Євгенія Губкіна: «В архітектурі завжди була та до сьогодні є дискримінація, адже ця сфера вважається чоловічою. Архітектура, як і політика, – це влада і право на важливі рішення. У цій настільки владній професії  є жінки.

Тому важливо працювати з ними, щоб показати їм ширші явища на межі різних дисциплін і дискримінацій. Адже на спеціальностях з архітектури не вивчають соціологію та антропологію. Вони про це не знають, але продовжують приймати рішення й бути владою, не знаючи, зробили вони погано чи добре, це було проти суспільства чи за суспільство. Ось чому ми визначаємо стратегічну мету  – зробити історію жінок, їхню роль в архітектурі видимою та впливовою».

 

Під час панелей відбулися презентації та дискусії щодо участі жінок та їхньої ролі в архітектурі в історичній ретроспекті, ознайомлення із зарубіжним досвідом, кращими феміністичними практиками в області архітектури Німеччини, Ізраїлю, Нідерландів тощо . Серед  яких й проект «Architectuul» створений  командою архітекторів та ІТ –  бази даних про архітектуру в Інтернеті, в т. ч. зібрана база відомостей про архітекторок, оголошення про міжнародні події щодо архітектури, інформація про архітектурні шедеври тощо.

Окремою темою стала тема насильства у суспільстві та міському просторі та пошук шляхів запобігання та протистояння йому через феміністські практики.

Більше про тематику конференції:  http://krona.org.ua/evgeniya-gubkina-modernistki2.html