
Одним з проектів Музею жіночої та гендерної історії є проект «Музей на колесах», що народився завдяки партнерству Центру гендерної культури із Гендерно-аналітичним центром «Крона» у 2016 р. та продовжує розвиватися завдяки партнерству та підтримці інших громадських організацій та ініціатив.
Завдяки цьому проекту експозиції гендерного музею протягом 2016 – 2019 рр. побували у 9 районах Харківської області, двічі у Дніпрі, Святогірську Донецької області, Запоріжжі.
Ідея проекту «Музей на колесах» в тому, щоб надати можливість побачити частину колекції музею тим, хто не може фізично потрапити до Харкова. Кількість експонатів зазвичай коливається від двох десятків до двох сотен (в залежності від можливостей, що існують та часу, відведеного на знайомство). Це – дитячі малюнки та книжки, сувеніри, арт-проекти музею та партнерських організацій, що унаочнюють невидимі та невідомі сторінки жіночої історії, надають можливість відчути як відбуваються у суспільстві процеси гендерного конструювання та маніпуляцій.
У 2019 р. Музей двічі побував у Києві. Перший раз – це була зустріч у гостинному просторі Creative Women Space у березні у рамках проекту «Бестрашні: вони творять фемінізм в Україні».

Вдруге – на запрошення проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волині за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Журналісти та журналістки з різних ЗМІ різних регіонів України протягом триденної програми системно опановували теоретичні та практичні аспекти гендерної проблематики. Серед представлених на майстер-класі «Музей жіночої та гендерної історії – простір для діалогу про гендер» експонатів українські та шведські дитячі книжки та малюнки, гендерний сантиметр «Вимірюй гендерну рівність», проекти «Модерністки», «Міжнародний жіночий день: і100рія у фотографіях», «Тортури, що створені людством для жінок» тощо. Окрім експонатів учасники та учасниці програми побачили відеоролик «Крізь скляну стелю» та пограли в гру з такою ж назвою, що створені командою музею.
