Музей на колесах подорожує Харківською областю

Одним з проектів Музею жіночої та гендерної історії є проект «Музей на колесах», що народився завдяки партнерству Центру гендерної культури із Гендерно-аналітичним центром «Крона» у 2016 р.  та продовжує розвиватися завдяки партнерству та підтримці інших громадських організацій та ініціатив.

Завдяки цьому проекту експозиції гендерного музею протягом 2016 – 2017 рр. побували у 8 районах Харківської області, Дніпрі, Святогірську Донецької області. Символічно, що цього року до Чугуєва  Музей на колесах відправився саме у Місяць жіночої історії.

18 березня, у рамках проекту «Я жінка і я хочу працювати!», що реалізується громадською організацією «Сучасна жінка»  Музей на колесах відвідав Чугуївську міську раду, де було зорганізовано виставку експозицій музею.

Понад 100 різноманітних експонатів – малюнків, сувенірів, книжок, арт-проектів музею побачили  співробітники Чугуївської ради. Завдяки цій виставці вони дізналися про невидимі та невідомі сторінки жіночої історії, тортури, що створені у різних країнах та культурах для жінок, процес гендерного конструювання та маніпуляцій, що відбувається у суспільстві.  Як зазначила заступниця мера – керівниця справами виконавчого комітету Чугуївької міської ради п. Людмила Макаренко: «Ми відкрили для себе багато чого нового. Сьогоднішній захід безумовно стане початком нових гендерноспрямованих проектів у Чугуєві».

Проект «Я жінка і я хочу працювати»  реалізується у м. Чугуїв  ГО «Сучасна жінка» у партнерстві із  Українським жіночим фондом  за підтримки Програми підзвітності Міністерства закордонних справ Нідерландів «Академія адвокації для жіночого руху»  у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування, Чугуївським центром зайнятості, місцевими громадськими жіночими організаціями. Проект спрямований на проведення заходів з подолання системної дискримінації жінок за віком та жінок, які мають дітей до 14 років при реалізації їх права на працю.