
Музей жіночої та гендерної історії продовжує свою діяльність через мобільну музейну версію – «Музей на колесах». Саме так 15 травня 2021 р. було представлено частину колекції Музею на магістральній (не) конференції mini – Edcamp Paniutyne.
На Лозівщині зібралися понад 150 представників та представниць педагогічного загалу України. Впродовж заходу учительство знайомилось з історією Музею жіночої та гендерної історії, з проєктами, які були створені Музеєм та які були передані іншими організаціями та стали експонатами музею. Це «365 жіночих історій Харкова», що розкриває невідомі сторінки жіночої історії Харківщини від років заснування міста до сьогодення, та «Міжнародний жіночий день: і100рія у фотографіях», що був подарований Програмою розвитку ООН, матеріали якого свідчать про те, що жінки не були просто домогосподарками, а завжди вели активну діяльність: вчили та вчилися, воювали та захищали, займалися спортом та мистецтвом, досліджували світ та робили наукові відкриття, ставили рекорди і залишалися дружинами та матерями.

Відвідувачі та відвідувачки висловлювали свої думки щодо зразків дитячої літератури, представлених Музеєм, в яких наявні гендерні стереотипи. Розглядали дитячі малюнки на тему «Що таке гендерна рівність?» та активно їх аналізували.
Нікого не залишила байдужими експозиція «Тортури, що створило людство для жінок». Педагогині говорили про те, що нічого подібного в жодній країні світу, в жодному історичному періоді не було по відношенню до чоловіків. Історично склалося, що століттями жінка мала відповідати стандартам, які встановлювалися чоловіками.
Було багато запитань, в основному, щодо різниці між біологічними та гендерними ролями жінок і чоловіків. Були дискусії про наявність рівних можливостей жінок і чоловіків на сучасному етапі. Відверто обговорювалося ставлення до фемінізму, сутність якого у багатьох гостей спотворена стереотипним висвітленням цього ідеологічного руху засобами масової інформації. Через участь в таких заходах, як Edcamp Paniutyne, Музей на колесах розширює горизонти впливу, популяризує в українському суспільстві ідеї гендерної рівності через неформальну освітню діяльність.
