Музей на колесах знову у Дніпрі

Музей на колесах

Напередодні старту Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» Музей жіночої та гендерної історії знову відправився у подорож. Вже вдруге його експозиції були представлені у Дніпрі.  Цього разу під час першого Феміністичного форуму, зорганізованого громадською організацією «Громадський рух Gender Stream» за підтримки Українського жіночого фонду.

Учасницями форуму стали активістки з Дніпра, Львова, Києва, Кривого Рогу, Харкова тощо, які мали можливість ознайомитися із частиною колекції гендерного музею, книгою-дослідженням Тамари Марценюк «Чому не варто боятися фемінізму?», взяти участь у майстер-класах, отримати нові знання та підтримку, просто поспілкуватися між собою на різноманітні теми та разом пошукати відповіді на болючі запитання.

Не є секретом, що жінки в Україні мають обмежений доступ до ресурсів, є тими, хто найчастіше виконують безоплатну роботу, відповідають за виховання дітей та стають жертвами домашнього насильства. Головне, що об’єднало учасниць заходу – це усвідомлення того, що фемінізм – це про можливості, силу, готовність змінювати і брати  відповідальність на себе.

За словами організаторки заходу Ольги Полякової головною метою форуму є налагодження зв’язків та партнерства між феміністичними проектами та організаціями різних регіонів та створення у Дніпрі простору, дружнього до жінок.