Музей на колесах знову відправляється у подорож

Музей на колесах знову відправляється у подорож

«Музей на колесах» — одна з форм просвітницької діяльності, що проводить Музей жіночої та гендерної історії на теренах України. 24 вересня ГО «Центр гендерної культури» презентував роботу «Музею на колесах» в КЗ «Огіївський ліцей» Сахновщинської селищної ради Красноградського району Харківської області.

Впродовж афілійованої (не)конференції міні-EdCamp Ohiivka, що проводилась в навчальному закладі, «Музей на колесах» відвідало більше 20 педагогічних працівниць м. Харкова та Харківської області. Музей жіночої та гендерної історії було презентовано як інноваційний освітній простір, який можна використовувати для проведення повноцінних музейних уроків та позакласних виховних заходів для учнівства загальноосвітніх закладів. Відвідувачки взяли активну участь в екскурсії по представлених експонатах «Музею на колесах».

Неабиякий інтерес викликала експозиція «Жіночі тортури», що нагадала про історичні корені сприйняття жінок як прикраси чоловічого життя, а спотворення жіночого тіла заради чоловіків було унормовано традиціями та законодавством багатьох країн світу. Із зацікавленістю присутні розглядали сучасні дитячі книжки, що вкрай насичені гендерними стереотипами, і пропонували можливі шляхи зменшення шкідливого впливу таких книжок на дітей. Нікого не залишила байдужими підбірка малюнків «Батьківство – це…».

Педагогині, спираючись на власний професійний та життєвий досвід, стверджували, що роль батька в сім’ї незамінна, а чоловіки мають усвідомлювати, що відповідальне батьківство – це не тільки обов’язок перед дітьми, а і велика насолода. Всі музейні експозиції так, чи інакше, відкривали невидимі сторінки жіночої історії, і спрямовували увагу присутніх на необхідність руйнування гендерних стереотипів й формування «нульової» толерантності до проявів будь-якої дискримінації, в тому числі, і дискримінації за ознакою статі. «Музей на колесах» готовий подорожувати далі.