«Національна спадщина і роль громадянського суспільства в її збереженні»

3. Конфа219 вересня у Києві відбулась Міжнародна конференція «Національна спадщина і роль громадянського суспільства в її збереженні».

Організатори конференції: Музей книги і друкарства України та Інститут професійного фандрейзинга. Учасниками та учасницями конференції стали представники та представниці музеїв різних форм власності та громадських ініціатив.

Центральною темою конференції стала тема збереження та підтримки українських музеїв, роль філантропії та меценатства в цьому процесі.

Серед виступаючих Джон Баглі з доповіддю «Залучення коштів для музеїв, міжнародна практика», Валентина Бочковська з доповіддю «Українські меценати. Минуле, традиції, сучасність», Світлана Куц з доповіддю «Сприяння державою залученню коштів до музеїв» та інш. Центром гендерної культури  було презентовано концепцію «Музей для діалогу», розроблену та апробовану на базі Центру та Музею жіночої та гендерної історії. Сучасний музей – це простір для діалогу, навчання  протягом життя (Lifelong Learning), творчості, співучасті та кооперації різних цільових аудиторій задля побудови демократичного суспільства, просування демократичних цінностей та прав людини.

Під час конференції було презентовано виставки «Фоліанти гідності» та «Американські меценати музеям світу».