«Не/вчена рада» – новий, сучасний формат наукового спілкування

12 лютого у просторі студії «42» пройшов тренінг з комунікації, присвячений Міжнародному дню  жінок та дівчат у науці.
Організатори заходу Центр гендерної культури, Наукові пікніки, Громадський інформаційно-аналітичний Центр для молодіЦентр Розвитку Громад.
Інформаційна підтримка Соціальний VitaminФРІ ХарківАсоціація приватних роботодавців, вК-пабліки “ДокУчи”, “Земна наука”, Центр практичної підготовки і працевлаштування ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

За словами організаторів у назві «Не/вчена рада» є елемент гри та заклик  до діалогу,  адже ця назва перекликається із традиційною Вченою радою, академічним форматом, що вже став ритуалом. У тренінгу було використано елементи відомого усім формату: визначено порядок денний, але, на відміну від академічного засідання, його метою було не роздавання вказівок, а налагодження діалогу, який  вдалося розпочати.

Учасницями тренінгу стали також спеціально запрошені спікерки, які підготували доповіді, або, якщо говорити неакадемічно – розсказали про свій досвід як науковиць.

Невчена Рада 3Креативність у популяризації науки, стажування за Фулбрайтівськими програмами, багатогранність жінки у науці, мобільність та відкритість для спілкування без кордонів – ці та інші теми були у центрі уваги учасниць зустрічі.

На порядку денному, звичайно, був пункт «Різне», що визначив напрямок обговорення Не/вченої ради: «ми всі різні, у нас є можливості ділитися інформацією, спілкуватися, мотивувати одна одну на те, щоб досягти результату та на те, щоб про цей результат дізнався світ», – саме такий висновок зробили учасниці.

Серед  важливих думок, шо прозвучали на тренінгу:

  • використання фемінітивів – дуже корисне для популяризації ролі жінок у науці;
  • жінки в Україні дійсно мають можливості реалізації свого наукового потенціалу;
  • стати видимою у науці  означає надати іншим жінкам мотивацію та надхнення.
  • Учасниці тренінгу активно включилися в обговорення, і було прийнято рішення про проведення другої  «Не/вченої ради», можливо, у наступному кварталі.

Учасниці отримали книжкові закладки «Жінки у науці», а також примірники постера «Вона», розроблені Центром гендерної культури.

Невчена Рада 2