
12 лютого у просторі студії «42» пройшов тренінг з комунікації, присвячений Міжнародному дню жінок та дівчат у науці.
Організатори заходу Центр гендерної культури, Наукові пікніки, Громадський інформаційно-аналітичний Центр для молоді, Центр Розвитку Громад.
Інформаційна підтримка Соціальний Vitamin, ФРІ Харків, Асоціація приватних роботодавців, вК-пабліки “ДокУчи”, “Земна наука”, Центр практичної підготовки і працевлаштування ХНУ ім. В.Н. Каразіна.
За словами організаторів у назві «Не/вчена рада» є елемент гри та заклик до діалогу, адже ця назва перекликається із традиційною Вченою радою, академічним форматом, що вже став ритуалом. У тренінгу було використано елементи відомого усім формату: визначено порядок денний, але, на відміну від академічного засідання, його метою було не роздавання вказівок, а налагодження діалогу, який вдалося розпочати.
Учасницями тренінгу стали також спеціально запрошені спікерки, які підготували доповіді, або, якщо говорити неакадемічно – розсказали про свій досвід як науковиць.
Креативність у популяризації науки, стажування за Фулбрайтівськими програмами, багатогранність жінки у науці, мобільність та відкритість для спілкування без кордонів – ці та інші теми були у центрі уваги учасниць зустрічі.
На порядку денному, звичайно, був пункт «Різне», що визначив напрямок обговорення Не/вченої ради: «ми всі різні, у нас є можливості ділитися інформацією, спілкуватися, мотивувати одна одну на те, щоб досягти результату та на те, щоб про цей результат дізнався світ», – саме такий висновок зробили учасниці.
Серед важливих думок, шо прозвучали на тренінгу:
- використання фемінітивів – дуже корисне для популяризації ролі жінок у науці;
- жінки в Україні дійсно мають можливості реалізації свого наукового потенціалу;
- стати видимою у науці означає надати іншим жінкам мотивацію та надхнення.
- Учасниці тренінгу активно включилися в обговорення, і було прийнято рішення про проведення другої «Не/вченої ради», можливо, у наступному кварталі.
Учасниці отримали книжкові закладки «Жінки у науці», а також примірники постера «Вона», розроблені Центром гендерної культури.