Невидима СИЛА Збройних сил України

Невидима СИЛА Збройних сил України

Якщо замислитися про те, до якого роду віднести слово «сила», «зброя», «армія» , то не виникає жодних сумнівів, що вони жіночого роду. Але в суспільному розумінні  зазначені поняття асоціюються з образами мужніх  чоловіків у військовій формі на фронті. Здебільшого  обумовлення притаманності  ролей пов’язано з такими чинниками, як  стереотипне мислення, історичне минуле. Тим часом  реалії  України демонструють трансформацію  векторного сприйняття жіночо-чоловічої ролі.

За даними Генштабу в Збройних силах України проходять службу 25 тисяч жінок, що складає 22,4 % загальної кількості. До офіцерського складу входять 3 тисячі , а 70 – це жінки-полковниці. В бойових діях на Донбасі  приймають участь близько 7 тисяч жінок. Потужна жіноча сила, тоді як часто залишається невидимою. З 2016 року в правовому полі відбуваються зміни – для жінок відкрито близько 100 спеціальностей,  однак досі не знімають окремих обмежень у військовій службі. Тим часом жінки проявляють себе як висококваліфіковані снайперки, гранатометниці, командирки, демонструючи надзвичайну витривалість та героїзм.

Безсумнівно, процес визнання ролі жінки в Збройних силах, подолання дискримінаційного відношення в Україні рухається в позитивному напрямку. «У подальшому вбачається необхідним введення посад гендерних радників в збройних силах. Плануються більш широкі законодавчі зміни для усунення бар’єрів і забезпечення рівного представництва жінок у збройних силах, а також щодо посилення парламентського контролю у сфері національної безпеки та оборони”, –  стверджує уповноважена президента з мирного врегулювання на Донбасі Ірини Геращенко.

У святковий день  на честь Збройних сил України, що відзначається 6 грудня з 1993 року військовослужбовиці  по праву заслуговують урочистих привітань за потужний  внесок, який вони роблять, захищаючи національну безпеку нашої країни. Команда Центру гендерної культури щиро вітає всіх, завдяки кому зберігається мир та спокій в Україні.