“Невидимий батальйон”

Невидимий батальйон

Розпочала роботу перша виставка Музею жіночої та гендерної історії “Невидимий батальйон”. В експозиції використані фото й відеоматеріали з різних джерел та проектів, присвячених темі «Жінка та війна». “Невидимий батальйон” – це пошана жінкам, які в різні роки воювали, захищали свою країну та гинули за неї.

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Напередодні Державного свята Дня захисникіа України Музей жіночої та гендерної історії закликає українську спільноту пригадати, що серед тих, хто захищає Україну, чимало воїнів-жінок.

За даними Генштабу ЗСУ, на даний час військову службу проходять понад 24 тис. жінок, з них на офіцерських посадах більше 3 тисяч. Крім того у ЗСУ працює 31 тисяча жінок – співробітниць ЗСУ та держслужбовиць. Загальна кількість жінок в українській армії становить близько 56 тисяч осіб, це 22,4% від усього особового складу.

Але ще й досі День захисника України вважається суто чоловічим святом.

Урочисте відкриття виставки відбулося 9 жовтня. Директорка Музею жіночої та гендерної історії п. Тетяна Ісаєва презентувала експозицію та підкреслила важливість висвітлення ролі жінок в сучасній українській армії.

З вітальними промовами виступили представники та представниці Центрів гендерної освіти харківських вишів, Департаменту соціального захисту населення та Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації. Олена Борисова, радниця губернатора з гуманітарних питань та зв’язків з громадськістю відзначила, що виконання на всіх рівнях Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» під час проходження військової служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях наближує крок за кроком до стратегічних цілей Україна-НАТО

Одним з експонатів виставки став однойменний фільм “Невидимий батальйон” –  перший український фільм про війну і жінок на війні, знятий жінками. Дискусією після перегляду якого закінчився захід.

За відгуками багатьох відвідувачів, перегляд експозиції кардинально змінює уяву про справжній зміст війни і про тих героїв та героїнь, хто захищає Україну.