Ніч у Музеї жіночої та гендерної історії

Ніч у Музеї жіночої та гендерної історії

18 травня у Харкові традиційно пройшла загальноміська акція «Ніч Музеїв». Дата цього дійства, яке щорічно проводиться у третю суботу травня, цьогоріч символічно збіглася з відзначенням Міжнародного дня музеїв. Цього року 24 культурні інституції Харкова підготували різноманітні програми для активних харків´ян, харків´янок та гостей міста.

Музей жіночої та гендерної історії вперше офіційно взяв участь у важливій міській події, що мала назву «Музеї як культурні хаби: майбутнє традицій творчого процесу».

Жвава зацікавленість містян тематикою музею спостерігалася вже зранку й не вщухала до пізнього вечора. До музею завітали близько 200 відвідувачок та відвідувачів. Марафон екскурсій експозиціями музею супроводжувався знайомством та особистим спілкуванням фахівчинь музейної команди з тими, хто цікавиться жіночою історією та темою гендерної рівності.

Авторська настільна гра «Крізь скляну стелю» захоплювала гравців та гравчинь формою подання історичної інформації про складність шляху жіноцтва до сучасного стану рівності жінок і чоловіків, а з просвітницькою місією жіночих музеїв світу відвідувачі та відвідувачки мали змогу ознайомитися на однойменній виставці.

Усім бажаючим була надана можливість проходження музеєм самостійно у форматі квесту.

Ввечері розпочалася творча частина суботньої програми. Міні-вистава від креативної студентської молоді «Феноменальний доктор Баррі» розповіла аудиторії реальну історію про жінку, яка була вимушена одягнути чоловічий костюм, щоб стати лікаркою та займатися улюбленою справою.

За творчої ініціативи диригентки ХНАТОБу імені М. В. Лисенка Вікторії Рацюк, музею і його відвідувачам представлена літературно-музична композиція від спеціально запрошених гостей – відомого у Харкові струнного квартету «IMPREZA +». Ансамбль у складі Олени Шадріної, Тетяни Ахметової, Любові Яремко, Марини Шапель та Валентини Фесенко подарував гостям зворушливі мелодійні звуки альту, віолончелі та скрипки. Вірші від харківської поетеси Світлани Щиголєвої гармонійно поєднали в цілісний концерт твори Е. Морріконе, М. А. Римського-Корсакова, Г. Генделя.

Творча зустріч не стала «крапкою» вечору. Екскурсії продовжилися й після неї.

Команда Музею жіночої та гендерної історії дякує всім учасникам та учасницям важливої події за їх внесок і запрошує до відвідування та відкритого діалогу всіх бажаючих, хто не встигли відвідати музей під час Міжнародного дня музеїв.