Нові підприємці з Харківщини взяли участь у Всеукраїнському Форумі

Нові підприємці з Харківщини взяли участь у Всеукраїнському Форумі

У Запоріжжі відбувся Форум Проекту «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», під час якого пройшов ярмарок підприємств, що були створені внутрішньо переміщеними особами, людьми з інвалідністю та ветеранами АТО завдяки підтримки Проекту.

Протягом 2 років у 8 областях України, у Харківській області зокрема, реалізовувався проект USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту». У Харківській області партнером Проекту виступила Харківська обласна громадська організація «Харківський обласний ґендерний ресурсний центр» –  Центр гендерної культури, на базі якої був створений Центр підтримки малого бізнесу та самозайнятості. За час Проекту у Харківській області пройшли навчання бізнес-навичкам 161 осіб постраждалих від конфлікту, 13 випускників цих курсів отримали гранти на створення власної справи. Ще 8 вже існуючих підприємств отримали гранти для розширення і створили нові робочі місця.

Ірина Ворожейкіна - FoxyHouse       Ольга Скорова представила своє виробництво меблів

Тетяна Корнієнко, власниця декількох перукарень мережі «Експрес Стрижка»Під час Ярмарку, що передував Форуму, грантерки Проекту представили свої новостворені бізнеси. З Харківщини до Запоріжжя приїхали: Ірина Ворожейкіна та її майстерня з шиття одягу та аксесуарів FoxyHouse, а Ольга Скорова представила своє виробництво меблів. Також Харківщину на Ярмарку представляла Тетяна Корнієнко, власниця декількох перукарень мережі «Експрес Стрижка», яка створила нові робочі місця.

Проект сприяв створенню економічних можливостей для постраждалих від конфлікту на сході України та працював у 2 напрямках – створення робочих місць у співпраці з існуючими бізнесами, а також навчання бізнес-навичкам самих людей, які постраждали від конфлікту – внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО, людей з інвалідністю та інших. Навчальна програма була розроблена партнером Проекту компанією Бізнес Арена, яка підготувала також команду тренерів для областей.

Директорка Проекту «Економічні можливості постраждалим від конфлікту» Наталія Карбовська запевнила, що незважаючи на закриття Проекту, Український жіночий фонд і 8 партнерських організацій продовжать свою роботу і сприятимуть розвитку малого бізнесу у регіонах. Наталія нагадала, що за час Проекту центрами надано підприємцям 4 тисячі юридичних консультацій.

У представлені результатів Проекту та обговоренні під час панельної дискусії взяла участь Координаторка проекту у Харківській області Тетяна Ісаєва. Вона поділилась досвідом проведення мотиваційних та освітніх занять для потенційних підприємців і запевнила, що організація і в подальшому працюватиме над забезпеченням сталості результатів Проекту.

Координаторка проекту у Харківській області Тетяна Ісаєва

Також продовжить працювати сайт Проекту www.eopac.org.ua, на якому окрім історій учасників та учасниць Проекту зібрані корисні поради щодо ведення бізнесу.

Відео з історіями деяких учасників з Харківської області на YouTube https://ukr.wf/eopackh Фото харків’ян на Форумі https://fex.net/276242947950