Об’єднання «Голос жінок і лідерство – Харківський регіон»: десять місяців війни

Об’єднання «Голос жінок і лідерство – Харківський регіон»: десять місяців війни

Розв’язана рф повномасштабна війна проти України показала, що громадянське суспільство в Україні є, а діяльність громадських організацій  суттєво наближає перемогу. Створене два роки тому об’єднання жіночих організацій «Голос жінок і лідерство – Харківський регіон» продовжує і, навіть, активізувало свою діяльність фактично з перших тижнів війни.

Тільки декілька ЖГО виїхали до інших регіонів України, де продовжили свою діяльність. Більшість до сьогодні залишається діяти на теренах Харкова і Харківської області. Основний напрямок діяльності (навіть, не маючи попереднього досвіду діяльності в екстремальних умовах) – волонтерство.

Так, ГО «Давай діяти» (керівниця Вікторія Лисак) Слобожанської селищної ради в рамках міжнародної волонтерської кампанії BikesforUkraine отримала велосипеди для гуманітарного штабу «Крок», щоб волонтери стали більш мобільними. Новими велосипедами доставлялася гуманітарна допомога вагітним жінкам в с. Донець, с. Лиман, с. Коропове. 

Відділ роботи з сім’ями КУ «Центр надання соціальних послуг» Слобожанської селищної ради за підтримки ГО «Давай діяти», надав допомогу сім’ям з дошкілятами у вигляді Сертифікатів, які можна було обміняти в магазині «Кроха» на необхідний дитячий одяг.

ГО «Розвиток разом» (керівниця Ольга Перелигіна) за допомоги відділу культури, молоді, спорту та туризму Зміївської міської ради відкрили молодіжний центр “HUB_ІДЕЙ» Разом з волонтерством та партнерськими організаціями у приміщенні провели воду, відновили роботу туалету, зробили освітлення в коридорі, туалеті і одній залі, встановили лічильники на воду та електроенергію, зробили дрібний ремонт, прибрали приміщення, тощо. В молодіжному центрі проводяться різноманітні заходи: тренінги, робочі зустрічі, перегляд фільмів, гра в настильні ігри.

З 17 до 19 грудня 2022 року відбувся Міжнародний форум «Open door for truthe: future search for information space withourt fakes» у Берліні в якому взяла участь Ольга Перелигіна та інші активістки. У Берлині зустрілися учасники і учасниці, які два осінніх місяці щовихідні працювали над темою фейків, виконували домашні завдання та проводили тренінги. Це був підсумковий захід для близько 20 учасників та учасниць з України від ГО Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій в рамках проєкту «Overcome fake». Реалізувалася подорож за підтримки ГО «Contemporary Research Network» (Німеччина) та Міністерства Закордонних справ Німеччини.

ГО «Грін-Ландія» (керівниця Валентина Денисенко) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та CARE Deutschland забезпечила 70 родин Харкова та області, які мають дітей з інвалідністю, харчовими наборами, ліками, вітамінами, безглютеновими, безлактозними та безбілковими продуктами, спеціалізованим взуттям. В прямому ефірі на Сніданку з 1+1 Валентина розповідала про участь в освітньому онлайн-хабі «TalentA -2022 Антикрихкість» від Corteva Agriscience, про вирощування мікрогріну під час наступу російськіх військ на Харків, про нове виробництво Greenforyou.food – смачна їжа в пакетах, створене після релокації підприємства в Полтавській області.

ГО «Грін-Ландія» разом з ГО «Досвід ЄС» (керівниця Ірина Ворожейкіна) взяли участь в проєкті «Підтримка родин з дітьми з інвалідністю, які постраждали від війни»,  отримали і доставили теплі дитячі речі,  харчування,  іграшки, пледи, ковдри сім’ям з маленькими дітьми, які проживають в Салтівському районі м. Харкова.

ГО «Досвід ЄС» разом з партнерськими організаціями організували збір коштів, завдяки чому військові частини отримали автівку з Голландії, газові пічки, павербанки, генератори, їжу, свічки, засоби гігієни. Надходження також спрямовуються на допомогу теробороні, військовим адміністраціям, МЧС, медичним закладам, притулкам для біженців, мирному населенню міст та селищ. На сьогодні географія діяльності організації: Харків та область, Дніпро, Київська область.

З нагоди Дня Захисників та захисниць України керівниця ГО «Досвід ЄС» організувала у Kulturzentrum GOROD – GIK e.V. (Мюнхен, Німеччина) виставку фотомистецтва «Незважаючи на…» та активістки провели акцію «Огорни теплом». Пальта та куртки-пуховики, светри, штани, шапки та шарфи, теплі шкарпетки, зібрані під час акції у Мюнхені вже дісталися Чугуєва. Далі – у прифронтові та деокуповані громади.

БО «Благодійний фонд соціального здоров’я» (керівниця Наталія Крамар) продовжує співпрацю з ХДУ ім. В. Каразіна «Психологічна підтримка каразінців».

ХВВБ «Фонд допомоги жертвам насилля» (голова Ірина Романова) підготовлено 50 волонтерів та волонтерок, які  пройшли навчання  курсу з  віктімології, та 40 волонтерів навчені соціальним послугам адресної гуманітарної допомоги сім’ям ВПО та сім’ям, в яких були випадки чи був ризик домашнього насильства.
Також  за мандатом ФНООН від 06.03.2022 надана адресна гуманітарна допомога  11500 харків’янам та харків’янкам, мешканцям та мешканкам області ( в тому числі з деокупованих селищ Харківської області – Коропи, Вільхівка, Сороківка, Мала Рогань, Мала Данилівка, Дергачі, Есхар). Проведено навчальний курс зі створення стратегії сталого розвитку  організації, плануванню та аналізу діяльності, моніторінгу якості послуг, фандрезінгу фонду, створення бюджетів проєктів та соціальної реклами та навиків роботи з постраждалими від домашнього насильства.

За ініціативою ГО «Вік можливостей» (керівниця Ліліана Семенюта) та Харківського центру занятості  стартував 1 етап Соціального проєкту короткострокового дистанційного навчання «Work with You» (Праця з Тобою) за підтримки Українського Жіночого Фонду. ГО «Вік можливостей» разом з ГО «ЦГК» вже втретє провели Марафон жіночої фінансової безпеки в межах Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства», в якому взяли участь понад 200 учасниць з різних країн світу. Наприкінці року ГО «Вік Можливостей» відкрила жіночий клуб у м. Харкові. Харків’янки і не тільки, об’єдналися, щоб підтримувати одна одну, щоб тримати фокус на онлайн можливостях, щоб допомагати та підтримувати сім’ю, ЗСУ та країну.

ГО «Ділові українськи жінки» (керівниця Вікторія Чернишенко) виконала усі домовленості з партнерами по проєкту «Мистецький час відновлення». В Харківській області (с. Високе) у Височанській бібліотеці активістки організації проводили творчі майстер-класи для жінок ВПО та їх дітей.

Громадські активістки, які залишаються проживати в Харкові та області, з готовністю відвідували навчальні програми з феміністичної оргспроможності та іншої тематики, що були запропоновані Українським Жіночим Фондом.

Робота громадських діячок була оцінена державною владою.  ХВВБ «Фонд допомоги жертвам насилля» та ГО «Грін-Ландія» отримали подяку від начальника Харківської військової адміністрації п. Олега Сінегубова, а ГО «Досвід ЄС» – Грамоту від  Харківської обласної ради   за  активну громадянську позицію, розвиток волонтерського руху та значний внесок у збереження життя та здоров’я населення Харківщини. Не має сумніву, що завдяки героїчним діям ЗСУ  та повсякденній волонтерській діяльності громадських організацій, 2023 рік стане Переможним для України і всього цивілізованого світу.