ОБ’ЄДНУЙТЕСЯ! Активізм за припинення насильства щодо жінок та дівчаток!

Опубліковано deenmarti на

Активізм за припинення насильства щодо жінок та дівчаток

Гендерно зумовлене насильство залишається найпоширенішим порушенням прав людини в усьому світі, що зачіпає, за оцінками кожну з трьох жінок, і ця цифра практично не змінилася за останнє десятиліття.

П’ять років тому під час заходів кампанії «16 днів проти насильства» рух #MeToo викликав глобальну мобілізацію активістів та активісток по всьому світі, що привернуло увагу багатьох країн до запобігання насильству щодо жінок і дівчат та реагування на нього. З того часу безпрецедентна поінформованість дали імпульс невпинній роботі активісток за права жінок. Інші світові рухи, такі як #NiUnaMenos, #BalanceTonPorc, #TimesUp, також стали каталізаторами змін.

Припинення насильства щодо жінок і дівчат стоїть на політичному порядку денному як ніколи раніше. На міжнародному рівні було досягнуто прогресу у зміцненні законів та політики, основних послуг та стратегій профілактики.

В Україні протягом останніх років прийнято низку нормативних документів із запобігання та протидії гендерному насильству. Працюють спеціалізовані служби підтримки постраждалих, такі як притулки, кризові кімнати, денні центри. В громадах налагоджено взаємодію суб’єктів у напрямку здійснення допомоги постраждалим. В листопаді в Україні вступила в дію Стамбульська конвенція, що є також гарантом забезпечення надійного захисту постраждалих від домашнього насильства. І це стає особливо важливим під час важких випробувань війною в Україні.  Міжнародний девіз цьогорічної кампанії «16 днів проти насильства» – «Об’єднуйтеся». Це заклик до всіх без виключення, бо єднання завжди стає потужним стимулом для рушійних змін. Центр гендерної культури також приєднується щороку до кампанії, проводячи щодня з 25 листопада різноманітні флешмоби, просвітницькі заходи, онлайн-марафони. Серед заходів багато партнерських ініціатив, до яких долучаються жіноцтво, громадські організації, державні установи. Про тематичні події Центру можна ознайомитися на сайті, а також на сторінці у фейсбуці.

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Заповнювач аватара

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підсилюємо коаліцію «Харківщина 1325»

Термін упровадження:
12 жовтня 2023 р. — 11 жовтня 2024р.

Донор: Уряд Королівства Нідерландів через Український жіночий фонд (УЖФ).

Мета: посилення спроможності коаліції «Харківщина 1325» через залучення до її діяльності структур сектору безпеки й оборони, які працюють у Харківській області.

Завдання:

  • налаштувати надійну комунікацію із 5 структурами сектору безпеки й оборони — ДСНС, ДПСУ, Національною поліцією, СБУ та прокуратурою;
  • провести 5 тренінгів, присвячених Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 та Національному плану дій 1325 (НПД), його локалізації;
  • надавати індивідуальні консультації представникам обраних структур із питань розробки внутрішніх політик, локалізації НПД, проведення гендерних аудитів тощо;
  • укласти 5 меморандумів про співпрацю з обраними структурами;
  • залучити їх до постійної співпраці та участі в коаліції «Харківщина 1325».