Оголошення про проведення конкурсу грантів

Форум «Економічні можливості постраждалим від конфлікту»

Проект “Економічні можливості постраждалим від конфлікту”, що виконується Міжнародним благодійним фондом “Український жіночий фонд” за підтримки USAID, проводить конкурс грантів для розширення бізнесу та створення робочих місць для осіб, які постраждали від конфлікту.

 

Кінцевий термін подачі заявок: 27 грудня 2017

Завданням конкурсу є визначення та підтримка потенційно успішних ідей з розширення бізнесу, які сприятимуть працевлаштуванню осіб, які постраждали від конфлікту:  внутрішньо переміщеним особам (ВПО), демобілізованим військовослужбовцям та членам їх сімей, людям з інвалідністю (ЛзІ) та іншим особам у кризових ситуаціях.

 1. Хто може брати участь

 Малі та середні підприємства, які є зареєстрованими як суб’єкти підприємницької діяльності (товариства з обмеженою відповідальністю, приватні підприємці, фермерські господарства) та працюють на території Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської або Херсонської областей не менше одного року. Підприємства можуть бути представлені власниками або управляючими.

 1. Розмір гранту

 Для переможців конкурсу передбачається надання обладнання або інших активів, відповідно до заявки, а також експертна підтримка протягом 6 місяців.

Експертна підтримка підприємницької діяльності включає:

 • Комплексний аналіз бізнес-плану експертами та надання консультацій щодо внесення змін до нього;
 • Спеціальний тренінг для різних видів бізнесу, враховуючи потреби заявника;
 • Індивідуальне менторство та супровід кожного заявника від професійного бізнес-тренера, консультації з питань ведення бізнесу;
 • Інші ініціативи з обміну досвідом шляхом дистанційних та особистих зустрічей, зустрічі із членами українського клубу керівників бізнесу;

Підтримка через надання майна – обладнання та інших матеріальних активів:

Надання обладнання, інструментів та інших матеріальних активів проводиться у два етапи:

 • Перший етап – Закупівля обладнання, інструментів або інших матеріальних активів та передача їх підприємству-заявнику на тимчасове цільове використання Другий етап – Передача на баланс підприємства майна, що було надано у тимчасове цільове використання. Майно передається на умовах безповоротної матеріальної допомоги  після закінчення підтримки з боку Проекту.

Обмеження щодо розміру гранту:

Вартість майна, що буде надаватись за одним грантом, не може перевищувати 300 тисяч гривень.

Розмір вартості майна залежить від заявлених зобов’язань зі створення робочих місць:

 • до 300 тисяч гривень в разі працевлаштування до 10 осіб;
 • до 210 тисяч гривень в разі працевлаштування до 7 осіб;
 • до 150 тисяч гривень в разі працевлаштування до 5 осіб;

до 100 тисяч гривень в разі працевлаштування до 3 осіб.

Загальний бюджет конкурсу — 3 100 000 грн.

 1. Пріоритети конкурсу

Обов’язковою умовою участі в конкурсі є створення робочих місць із офіційною виплатою заробітної плати.

Перевага буде надана заявкам, що продемонструють реалістичний бізнес-план, з перспективою розвитку бізнесу.

Також перевага надаватиметься заявкам, що подають підприємці зі складу ВПО, але пропозиції від заявників, що не є ВПО, також будуть прийматися до розгляду. Крім того, відбіркова комісія враховуватиме питання статі заявників та буде віддавати пріоритет жінкам за умови, якщо всі інші аспекти заявок отримали однакову оцінку.

Грант може бути використано на купівлю нового обладнання, інструментів, меблів або інших активів, що необхідні для розширення бізнесу і створення нових робочих місць.

Грант МОЖЕ бути використано на:

 • купівлю нового обладнання, інструментів, меблів або інших активів, що необхідні для розвитку бізнесу, і які наявні на українському ринку (наявність грантер підтверджує документально);
 • купівлю та доставку будівельних, оздоблювальних матеріалів, що необхідні для розвитку бізнесу;
 • встановлення обладнання, інструментів, меблів або інших активів.

Грант НЕ МОЖЕ бути використано на:

 • виплату заробітної плати;
 • сплату податків та зборів;
 • сервісне обслуговування, на яке не поширюється гарантія на придбане в рамках гранту обладнання;
 • купівлю обладнання або інструментів не нових, а також бувших у використанні;
 • купівлю обладнання або інструментів, на які не поширюється гарантія від виробника;
 • витратні матеріали, корми;
 • сплату орендної плати чи купівлю нерухомості;
 • ведення підприємницької діяльності, яка передбачає забій домашніх тварин/птиці не на бойні, див. закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
 • ведення підприємницької діяльності, яка здійснює значний шкідливий вплив на навколишнє середовище*

*Значний шкідливий вплив на навколишнє середовище:

 • Загроза для рідкісних видів
 • Загроза для біорізноманіття екосистеми
 • Підтримка видобувної промисловості (гірничодобувної промисловості, розробки кар’єрів)
 • Підтримка валки лісу
 • Використання пестицидів та інших токсичних речовин
 • Використання ГМО

 

 1. Процедура подання заявок

Кінцевий строк: 27 грудня 2017 року

 • Заявка  подається відповідно до встановленої форми і має бути викладена українською мовою;
 • Заявка складається з: анкети; фінансового плану; згоди на обробку персональних даних; копії документа, що засвідчує державну реєстрацію підприємства;  документа, що підтверджує повноваження бути заявником та представляти підприємство;
 • Заявка має бути надіслана в електронному вигляді на електронну пошту: info@eopac.org.ua з темою листа «Конкурс на розширення бізнесу ПІП заявника».

Заявки, що не міститимуть усіх необхідних документів, до розгляду експертною комісією не братимуться.

Заповнюючи форму заявки, учасники конкурсу мають дотримуватись обмежень щодо кількості слів.

Після реєстрації заявок їх авторам буде надіслано на електронну пошту реєстраційний номер, за яким можна буде слідкувати про проходження заявки на різних етапах розгляду.

Запитання щодо конкурсної документації приймаються до 18:00, 20 грудня 2017 р., на електронну пошту Координаторки Проекту Мілени Горячковської mgoryachkovska@eopac.org.ua або на сайті Проекту в розділі «Питання-відповіді» https://eopac.org.ua/category/pytannya-vidpovidi/

Індивідуальні відповіді на запитання не надаються. Відповіді на усі подані запитання будуть опубліковані в два етапи в строк до 22 грудня 2017 р. в групі Проекту в мережі Фейсбук  facebook.com/groups/eopac/ а також на сайті Проекту eopac.org.ua

Перед тим, як поставити запитання, будь ласка, ознайомтесь із відповідями на запитання, опублікованими під час попереднього конкурсу: https://eopac.org.ua/category/pytannya-vidpovidi/

 1. Розгляд заявок та визначення переможців

Проекти розглядатимуться незалежною Експертною комісією. Експертна комісія складається з представників органів влади, бізнес-об’єднань, громадських і міжнародних організацій, науковців.

Надання підтримки з боку Проекту здійснюється відповідно до рішення конкурсної комісії.  Рішення конкурсної комісії не переглядаються.

Експертна комісія залишає за собою право: продовжити дію конкурсу та/або не обирати переможців в залежності від результатів оцінки; запитувати в учасників конкурсу додаткову інформацію для належного обґрунтування заявки; визначати суми гранту; не коментувати отримані заявки.

Експертна комісія зобов’язується дотримуватись принципів конфіденційності щодо змісту отриманих заявок.

Інформація про результати розгляду заявок (номери заявок та оцінка комісії) будуть оприлюднені на сайті Проекту та у групі Проекту в мережі Фейсбук.

Комісія визначає учасників конкурсу, які будуть запрошені на засідання Комісії в м. Київ, щоб особисто представити свої заявки. Запрошення представити заявку отримають заявники, що набрали найвищу оцінку.

Засідання конкурсної комісії планується в період з 15 до 27 січня 2018 року.

Витрати на проїзд учасників не відшкодовуються.

Експерт проекту проведе екологічний аналіз впливу розширення підприємницької діяльності відібраних учасників конкурсу на навколишнє середовище, а також на безпеку праці на підприємстві.

В разі виявлення істотних екологічних ризиків, які відібраний учасник конкурсу не може усунути, перевага буде надана учаснику конкурсу, наступному за кількістю балів.

Остаточний список переможців конкурсу буде оприлюднено на сайті Проекту та в групі Проекту в мережі Фейсбук після проведення екологічної оцінки.

Планується підписання угод з переможцями конкурсу до 28 лютого 2018 р.

Файли для завантаження:

 1. Форма заявки