ООН закликає Україну підтримати рівну участь жінок у парламентських виборах

ООН закликає Україну підтримати рівну участь жінок у парламентських виборах

27 травня Оснат Лубрані – Координаторка системи ООН в Україні виступила з важливою заявою до українського суспільства про рівні можливості участі жінок і чоловіків у майбутніх парламентських виборах та збільшення представлення жінок у наступному скликанні Верховної Ради.

Міжнародна експертка у своїй промові зазначила: «Рівноцінне політичне представництво жінок лежить в основі забезпечення прав людини, соціальної справедливості, миру та сталого розвитку. Коли жінки мають рівні можливості на роботі, продуктивність їх підвищується. Коли ж вони залишені позаду – кожен відчуває наслідки».

У своєму звертанні пані Лубрані в тому числі зробила наголос на зобов’язаннях України стосовно реалізації ратифікованих міжнародних документів по боротьбі з дискримінацією та закликала суспільство сприяти забезпеченню рівної участі жінок і чоловіків у багатьох сферах життя.

Зазначивши важливість виборів для розвитку демократичних процесів та побудови сучасного суспільства, Координаторка системи ООН в Україні також наголосила на важливій тезі, яка вже викликала схвалення у багатьох українок та українців: «Сьогодні я закликаю всіх тих, хто приймає рішення в політичних партіях, а також обраних політиків, які мають владу і відповідальність, – проявити політичну волю і відважність у реалізації принаймні 30-відсоткової квоти для жінок-кандидаток у виборчих списках політичних партій. Фактичне забезпечення квот є життєво важливим для подолання ендемічної дискримінації та досягнення істотної рівності між жінками та чоловіками». Наприкінці заяви Оснат Лубрані підтвердила готовність ООН до подальшої співпраці з українським суспільством задля досягнення соціальної справедливості та сталого розвитку країни.