
Що може означати цифра – 1 850 000? Вражає своєю значущістю, але ховається в ній соціальна біда, яка вказує на надзвичайно велику групу українок, які є жертвами домашнього насильства. В той же час виникає запитання чому з усієї вказаної кількості лише 83 540 заяв у поліцію? Хто вони ці жінки? Де вони живуть та працюють? Можливо їх голосів не чують?
Кількісні показники щодо наслідків проблеми насильства в країні з точку зору економіки: щорічно особисті збитки потерпілих складають 190 млн грн., країна витрачає на послуги , пов’язані з реагуванням на насильство – близько 14 млн грн. Чи можна констатувати, що проблема насильства в країні є соціально-економічною і впливає на її розвиток? Відповідь однозначна – звичайно!
Orange the world: #HearMeToo – цьогорічний глобальний заклик Організації Об’єднаних націй до небайдужих організацій та активних людей, ЗМІ, влади активізувати потенціал та ресурси, що спрямовані на привернення уваги до припинення насильства, висловлення солідарності з потерпілими, посилення голосів жіночих рухів. Помаранчевий колір – є ключовим кольором, що об’єднує вже багато років всі тематичні заходи Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства». Його можна використовувати при брендуванні фізичних об’єктів, онлайн-ресурсів, а також вдягати вбрання з використанням зазначеного кольору.
Календарно 16 днів обрані не випадково. Протягом двох тижнів, починаючи з 25 листопада – Міжнародного Дня боротьби з насильством щодо жінок, у світі відзначаються – День боротьби зі СНІДом, День боротьби з рабством та інші, і завершує кампанію – День прав людини, що відзначається 10 грудня.
Основні дії, що впроваджуються у світі, мають на меті організувати проведення заходів, завдяки яким голоси постраждалих, представниць жіночих та правозахисних організацій будуть почуті. Створення умов для діалогу між активістами, громадським сектором та політиками, поширення історій постраждалих через друковані та інформаційні ресурси дозволять привернути до цієї теми увагу широких кіл та ЗМІ. Принципи поваги, толерантності, особливої уваги до постраждалих та багатогалузевість – це підґрунтя для втілення вказаних дій.

Центр гендерної культури щорічно активно долучається до кампанії і через різноманітні тематичні заходи, такі як: кінопокази, інформаційні зустрічі, тренінги, звертається до зацікавленої аудиторії, спонукаючи її до діалогу та активних дій в сфері протидії гендернообумовленому насильству.
25 листопада в оновленому просторі Центру відкриттям виставки «Страшні слова коли вони мовчать» та зустріччю із активістками Платформи шкільного розвитку кампанію «16 днів проти насильства» було розпочато. Команда Центру запрошує всіх бажаючих брати участь у заходах, інформацію про які розміщено на сторінці Центру.

