
14 березня у Харкові відбулась панельна дискусія “Гендерна перспектива у врегулюванні конфлікту та постконфліктному відновленні в Україні”.
Мета зустрічі – обговорення Національного плану дій на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року та розробка конкретних кроків щодо об’єднання зусиль щодо повноцінної участі жінок у врегулюванні конфлікту та постконфліктному відновленні.
Організатори заходу NDI, Посольство Швеції в Україні, ГІАЦ “Крона”, проект “Жінки – це 50% успіху України”.
У заході взяли участь представники Посольства Швеції в Україні, представниці та представники громадянського суспільства, державних установ, депутатки Харківської міської ради, учасниці проекту «Жінки – це 50% успіху України», гості з Одеси, Донецька, Луганська, Краматорська та інших міст України.
Давід Емтестам, Перший секретар, Посольства Швеції в Україні ознайомив присутніх із шведськими підходами до просування комплексного гендерного підходу, що базуються на трьох R (Engl):
- R- rights права (права жінок на рівні прийняття рішень);
- R – representatives (представництво жінок);
- R- resourses реcурси (необхідні ресурси для просування ідей гендерної рівності).
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинули під час воєнних дій в Україні…
А потім відбулась довга розмова про численні задачі, що стоять сьогодні перед українським суспільством у зв’язку із військовим конфліктом.
З якими викликами стикаються сьогодні українські жінки й чоловіки?
Якими мають бути першочерговими кроки?
Як об’єднати зусилля та в якому напрямку?
Ці та інші запитання стояли у центрі уваги учасниць та учасників зустрічі.
Центр гендерної культури став учасником заходу та запропонував власні можливості та ресурси як майданчика для спільних дій.