Панельна дискусія “Гендерна перспектива у врегулюванні конфлікту та постконфліктному відновленні в Україні”

14 березня у Харкові відбулась панельна дискусія “Гендерна перспектива у врегулюванні конфлікту та постконфліктному відновленні в Україні”.
Мета зустрічі – обговорення Національного плану дій на виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року та розробка конкретних кроків щодо об’єднання зусиль щодо повноцінної участі жінок у врегулюванні конфлікту та постконфліктному відновленні.
20160414_115612

Організатори заходу NDI, Посольство Швеції в Україні, ГІАЦ “Крона”, проект “Жінки – це 50% успіху України”.
У заході взяли участь представники Посольства Швеції в Україні, представниці та представники громадянського суспільства, державних установ, депутатки Харківської міської ради, учасниці проекту «Жінки – це 50% успіху України», гості з Одеси, Донецька, Луганська, Краматорська та інших міст України.
Давід Емтестам, Перший секретар, Посольства Швеції в Україні ознайомив присутніх із шведськими підходами до просування комплексного гендерного підходу, що базуються на трьох R (Engl):

  • R- rights права (права жінок на рівні прийняття рішень);
  • R – representatives (представництво жінок);
  • R- resourses реcурси (необхідні ресурси для просування ідей гендерної рівності).

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинули під час воєнних дій в Україні…

12988025_1667847480145027_234096196_nА потім відбулась довга розмова про численні задачі, що стоять сьогодні перед українським суспільством у зв’язку із військовим конфліктом.

З якими викликами стикаються сьогодні українські жінки й чоловіки?

Якими мають бути першочерговими кроки?

Як об’єднати зусилля та в якому напрямку?

Ці та інші запитання стояли у центрі уваги учасниць та учасників зустрічі.

Центр гендерної культури став учасником заходу та запропонував власні можливості та ресурси як майданчика для спільних дій.