Партнерський візит до Харкова представниць жіночих ГО із Західної України

Партнерський візит до Харкова представниць жіночих ГО із Західної України

З 22 по 25 жовтня до Східного хабу – Центру гендерної культури з партнерським візитом завітали колеги із Західного кластеру. Представниці 8 жіночих правозахисних організацій Західної України разом із членкинями Західного хабу – Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» (м. Львів) протягом чотирьох днів мали можливість познайомитися з досвідом Харкова з точки зору підвищення рівня організаційно-технічної спроможності жіночих ГО.

Корисними та інформативними були всі зустрічі. В Харкові існують відомі в Україні громадські організації, які працюють у сфері захисту прав, а також у місті є багато надбань в соціальній сфері.

Зустріч із заступницею Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світланою Олександрівною Горбуновою-Рубан визвала неабиякий інтерес у гостей. Вони почули розповідь про унікальний міський проєкт –  Єдину соціальну мережу, що об’єднує близько 100 громадських організацій, які у партнерстві із владою намагаються вирішувати важливі для Харкова задачі.

Візит до Центру надання допомоги постраждалим від насильства дав можливість ознайомитися із досвідом інституалізації послуг громадської організації, а також з особливостями роботи міської системи із запобігання та протидії насильству.

Відвертою та цікавою вийшла розмова у Прайд-хабі із координаторкою програмної діяльності ХЖО «Сфера» Анною Шаригіною, яка розповіла про напрямки діяльності та виклики у сфері захисту прав жінок та ЛГБТК-спільноти.

Відкриттям для жіноцтва став візит до організації EdCamp Україна, що в свої роботі завдяки сучасним підходам сприяє професійному розвитку українського вчительства, підвищенню статусу вчительської професії та загалом реформуванню системи освіти України.

В Центрі гендерної культури гості відвідали Музей жіночої та гендерної історії, ознайомилися із виставкою «Культура дітонародження: народжувати та народжуватися», пограли в гру «Крізь скляну стелю», а також познайомилися з основними напрямками роботи ГО «Центр гендерної культури2.

Необхідною з точки зору ефективних юридичних практик стала інформація від Харківської правозахисної групи. Активне обговорення кейсів роботи ГО та професійні поради від Людмили Клочко стануть корисним ресурсом для подальшої роботи.

Центр гендерної культури дякує всім партнерам, які надали можливість знайомства представницям західноукраїнських жіночих ГО із досвідом Харкова.

__________________

Захід проходив в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Pact Ukraine ine за підтримки Міністерства закордонних справ Канади та Embassy of Canada to Ukraine.