Перший Український жіночий конгрес

22 -23 листопада у Києві відбувся Перший Український жіночий конгрес, ініційований Міжфракційним об’єднанням «Рівні можливості». Захід  зібрав більш ніж 300 учасників та учасниць  – представниць громадянських організацій з різних куточків України, депутатського корпусу, міжнародних організацій, ЗМІ,  яких привітала Олена Кондратюк, народна депутатка України: «Ми тут всі разом маємо сказати, що світ має перестати суто чоловічим».

Хвилиною мовчання учасниці та учасники вшанувати пам’ять тих, хто віддав свої життя за незалежність України.

На дискусійні майданчики були винесені багато тем, серед яких: «Роль жінки в суспільно-політичному житті країни», «Жінка, мир та безпека», «Запобігання та протидія гендерному насильству», «Розширення економічних можливостей та прав жінок», «Гендер в освіті та медіа», «Жіноче лідерство та менторство».

Своїми думками, досвідом, баченням та рецептами успіху ділилися міжнародні експертки з Ірландії, Канади, Великобританії, Польщі, Швеції, народні депутати та депутатки.

Перший Український жіночий конгрес

Головні меседжі виступів:  «Про рівність треба говорити голосніше», «Участь жінок у політиці – це бажання змінити життя на краще. Жінки мають бути видимими на рівнях прийняття рішень», «Жінки мають бути фінансово незалежними та мати доступ до ресурсів», «Гендерна рівність потрібна не тільки жінкам, вона потрібна всьому суспільству», «Головними причинами існуючої ситуації в Україні залишаються гендерні стереотипи та прояви сексизму», «Чоловічі» сфери мають стати відкритими для жінок», «Україна потребує нових рольових моделей для дівчат», «Жінки мають об’єднуватися, шукати нових можливостей, не боятися, вчитися заявляти про себе, вірити у власні сили та брати на себе відповідальність».

На завершення конгресу до його учасниць та учасників у відео-привітанні звернулася Мадлен Олбрайт – перша жінка, яка обійняла посаду Державного секретаря США:  «Жінки – величезна сила…й демократія без них неможлива!»