Побудова толерантності через діалог

Побудова толерантності через діалог

«Я відкрила для себе знання про гендерну рівність. Це неймовірно цікаво!»,

«Везу із собою нові знання та досвід, обов’язково буду використовувати їх у власній діяльності», «Здійснилася моя мрія побачити Музей жіночої та гендерної історії, про який я так багато чула від колег…», «Дуже плідний та емоціональний день. #Центр_гендерної_культури — це унікальне місце! Унікальне не тільки своїм змістом та ідеєю, але насамперед жінками, які там працюють», – таку оцінку отримали організаторки навчального візиту, що проходив у рамках проекту «ВПО та приймаючі громади: побудова толерантності через діалог» у Харкові. Проект впроваджується Українським жіночим фондом за підтримки Фонду Стюарта Мотта у Вінниці, Дніпрі, Харкові, Херсоні.

Програма візиту  була насичена знайомством з Центром гендерної культури, екскурсією Музеєм жіночої та гендерної історії, переглядом виставки Ольги Стратийчук «Місцями забутих мрій». Через гру «Крізь скляну стелю» учасниці занурилися в історію просування ідей гендерної рівності.

Початок візиту співпав із Всесвітнім днем прав людини та 70-річчя прийняття Загальної декларації та Конвенції про геноцид. Питанню шляхів відновлення порушених прав нових мешканок приймаючих громад був присвячений круглий стіл. Він став фінальним у низці заходів, що проводилися в рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства щодо жінок». Круглий стіл об’єднав небайдужих до дотримання прав людини як з досвідом переселення, так і без. Підіймалися болючі питання прав жінок, які досягли пенсійного віку. Це питання особливо актуальне для осіб, які мають реєстрацію на непідконтрольній Україні території. Гостро поставали питання прав на житло. Участь в обговорені взяв директор регіонального відділення Держмолодьжитло в Харківській області О. С. Вензель. Лунали історії успіху від нових мешканок Харкова та ділились досвідом засновники ГО. Обговорювалась тема неможливості реалізації виборчого права ВПО на місцевих виборах. Також на круглому столі була присутня представниця УВКБ ООН, яка розповіла про можливі програм підтримки переселенців та підсумувала всі озвучені питання.

Під час тренінгової програми «Застосування медіації, діалогових практик та навичок ефективної комунікації з метою сприяння співпраці ВПО з приймаючими громадами та місцевою владою», учасниці дізнавались про те, чим відрізняється медіація від суду, арбітражу та терапії, оволодівали техніками активного слухання та ведення ефективного діалогу.

Наприкінці візиту вони отримали можливість познайомитися із одним з надійних та постійних партнерів Центру гендерної культури – Діловим клубом «Партнер» та його діяльністю.

«Життєвий капітал» – це не просто гра, а  унікальна авторська методика соціально-економічного коучу, пристосована до сучасних українських реалій. Участь у грі-тренінгу надала учасницям можливість збагатити власні фінансові навички, побачити, оцінити та сформувати дієві моделі фінансової поведінки, а ще отримати зворотній зв’язок від ведучих.

Учасниці проекту не тільки навчались, але і мали цікаве дозвілля: перегляд фільму про жінку-активістку Вівьєн Вествуд та прогулянки нічним Харковом. Слід зазначити, що  вже зроблено великий поштовх у відносинах між учасницями-ВПО та місцевими мешканками, які відбудували дружні стосунки саме завдяки проекту. Активістки отримали не тільки нові знання, але і нових подруг та теплі довірливі стосунки. Цей візит став логічним завершенням низки візитів в рамках зазначеного проекту.

Три дні спілкування, навчання, обміну досвідом надихнули на нові ідеї та стали відправною точкою для подальшої активної діяльності.