Представниці Коаліції “Харківщина 1325” ознайомилися з досвідом Нідерландів

Представниці Коаліції “Харківщина 1325” ознайомилися з досвідом Нідерландів

На початку квітня представниці коаліції “Харківщина 1325” — начальник відділу Департаменту соціального захисту населення ХОВА Ганна Хорошко та менеджерка проєктів ЦГК Тетяна Чернецька — у складі української делегації мали можливість прийняти участь у навчальному візиті до Гааги.

Основна мета робочої зустрічі полягала у знайомстві з досвідом Королівства Нідерландів з впровадження Національного плану дій «Жінки, мир, безпека», яке наразі впроваджує вже четвертий національний план, який на відміну від трьох попередніх фокусується не на зовнішній політиці, а на внутрішніх питаннях.

У ході візиту українська делегація ознайомилася з діяльністю громадської організації WO=MEN, яка разом з Міністерством закордонних справ виступає співкоординаторкою Партнерства 1325. Зазначена організація об’єднує понад 60 неурядових організацій, що працюють над порядком денним “Жінки, мир, безпека”, серед яких присутні як великі міжнародні організації, так і маленькі організації жінок-мігранток. З урядової сторони до Партнерства також входять Міністерство оборони, Міністерство освіти, науки і культури та Міністерство юстиції і безпеки.

Під час зустрічі у Міністерстві закордонних справ українська делегація отримала уявлення про особливості державної гендерної політики, а також пересвідчилась у чітких намірах Королівства Нідерландів щодо довготривалої підтримки України.

“Хоча наразі у новинах нечасто присутні сюжети про Україну, всі опитування, які проводяться, свідчать про те, що переважна більшість населення Нідерландів підтримує політику держави щодо надання зброї та підтримки Україні, незважаючи на певні потенційні економічні наслідки всередині країни”, — зазначив директор Департаменту Європи МЗС Королівства Нідерландів.

Поза цим українських членкинь регіональних коаліцій 1325 чекали нові знайомства, зустрічі з експертками різних рівнів, тематичні обговорення, що в цілому збагатило учасниць новим досвідом, який стане в нагоді при локалізації місцевих планів у майбутньому. Візит відбувся в межах Проєкту «Жінки, мир, безпека: місцеві потреби – місцеві рішення», який реалізує Український жіночий фонд за підтримки уряду Королівства Нідерландів.