Прес-конференція з нагоди початку Місяця жіночої історії

Месяц женской истории

1 березня у медіа-центрі «Время»» відбулась прес-конференція з нагоди старту Місяця жіночої історії.  На прес-конференції  виступили: Тетяна Гавриш, почесна консулка Федеративної Республіки Німеччина у Харкові, керуюча партнерка юридичної компанії ILF, Тетяна Ісаєва – директорка Музею жіночої та гендерної історії та Центру гендерної культури, Ольга Чичина – політикиня , депутатка, очільниця депутатської групи з гендерних питань Харківської  міської ради.

Тетяна Гавриш розглядала жіночу історію  крізь призму права: «Важко уявити, але ще в середині двадцятого століття не в усіх європейських країнах  жінки мали право голосувати». На її думку,  сам термін «жіноче право» є дискримінаційний, бо допускає, що є ще якісь інші права…

Тетяна Ісаєва поділилася інформацією про різноманітні публічні заходи та ініціативи,  що організує Центр гендерної культури  у Харкові протягом місяця, в т. ч.  про е-моб  у соціальних мережах #пишемо_про_жінок, що має на меті зібрання інформації про видатних, але іноді маловідомих жінок, які зробили внески у різні сфери життєдіяльності суспільства.

Ольга Чичина пригадала видатних, але не завжди відомих харків’янок минулого, які в своїй діяльності зробили великий внесок в розвиток науки, культури,  соціальної сфери не лише на рівні міста, але й всього світу.

 Кожна з доповідачок підкреслила важливість просвітницької  роботи з подолання гендерних стереотипів  та проявлення жіночої історії   для розбудови нового успішного суспільства.

Кульмінацією заходу стало зроблене п. Ольгою оголошення щодо   виділення міськрадою приміщення для Центру гендерної культури.