Про результати проекту в рамках конкурсу молодіжних, сімейних та гендерних проектів громадських організацій та благодійних фондів на 2017 рік

В цьому році проект «Центр гендерної культури як  інноваційний майданчик неформальної гендерної просвіти» отримав підтримку Харківської міської ради  в рамках конкурсу молодіжних, сімейних та гендерних проектів громадських організацій та благодійних фондів на 2017 рік.

Завдяки цій підтримці та плідній співпраці з Департаментом у справах сім’ї, молоді та спорту ХМР, Харківською обласною бібліотекою для юнацтва, Харківською обласною бібліотекою для дітей, Харківською науковою бібліотекою ім. В. Г. Короленка, харківськими вишами, школами та громадськими організаціями було зроблено чимало.

Командою Центру гендерної культури було розроблено та виготовлено настільну гру «Крізь скляну стелю». Гра розрахована на широкий загал та стає дієвим інструментом для формування свідомого погляду на рівні права та можливості жінок та чоловіків. Ця та інші інтерактивні методики гендерної просвіти  були запропоновані освітянам та громадським активістам_кам у форматі ворк-шопів, майстер-класів та індивідуальних консультацій.

Ініціативною групою було розпочато роботу з дослідження міського простору щодо доступності для людей з обмеженою мобільністю. За результатами дослідження виготовлено фотоекспозицію «Місто, дружнє до людини».  Фотовиставку було презентовано на базі ХНУМГ імені О. М. Бекетова, Харківської обласної бібліотеки для юнацтва та в загальноосвітній школі № 154. Разом з цим сформовано однойменну групу на сторінці facebook з метою підвищення громадської активності та привернення уваги до проблем безбар’єрного пересування.

Через творчі майстер-класи, а також під час створення арт-об’єкту «Я маю крила» на базі Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату було охоплено аудиторію молодшої та середньої школи. З більш дорослими школярами та студентством проводилися майстер класи та інтерактивні тренінги з безконфліктного спілкування, професійного самовизначення, толерантного ставлення до всіляких проявів різноманіття, бесіди з попередження насильства та торгівлі людьми. Всього за період липень-грудень понад 700 хлопчиків та дівчаток, педагогів, волонтерок_ів, громадських активісток_ів  відвідали заходи Центру гендерної культури. Понад 4000 примірників  інформаційно-просвітницьких буклетів щодо підвищення культури гендерної рівності, попередження гендерної дискримінації та насильства були розповсюджені на відкритих майданчиках міста.

Всі результати реалізації проекту мають перспективу розвитку та подальшого використання завдяки  отриманій підтримці  ЄС проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді»  http://www.genderculturecentre.org/centr-gendernoi-kulturi-yak-platform/