Проект «Модерністки» у Центрі гендерної культури

22 вересня у Центрі гендерної культури відбулася презентація проекту Модерністки – громадської ініціативи, спрямованої на об’єднання архітекторок, дизайнерок і активісток навколо теми вивчення гендерних питань та їх впливу на архітектуру, мистецтво й містобудування. Автор проекту – громадська організація Urban Forms Center, що спеціалізується на сталому розвитку міст і спільнот разом з дослідженням архітектурної й культурної спадщини України та світу.

Мета проекту – підняти та публічно висвітлити тему гендерної дискримінації у різних галузях людської діяльності.

Модерністки 3

Кураторка проекту, архітекторка, членкиня громадської організації Urban Forms Center Дар’я Ожиганова представила учасницям та учасникам  ідею проекту та виставку «Модерністки», яку розміщено у Центрі гендерної культури.

Після презентації відбулась дискусія щодо необхідності популяризації ролі жінки у науці. Темами обговорення стали свобода вибору та самореалізації, доступність пересування у міському просторі, очікування суспільства щодо традиційних соціальних ролей.

В березні 2016 року проект “Модерністки” пройшов більш ніж у 30 університетах п’яти міст України (Харків, Львів, Запоріжжя, Славутич та Київ), де були розміщенні інформаційні пано присвячені видатним жінкамякі, які зробили важливі відкриття або значний вклад у розвиток архітектури, екології, фізики, програмування та багатьох інших галузей науки та культури. Слоган проекту “Не виняток, а одна з багатьох”. Він чудово підкреслює те, що багато жінок, так само як і чоловіків, заслуговують на визнання своїх досягнень, адже зазвичай інформація про цих жінок невідома широкому загалу та навіть спеціалістам відповідних галузей.

Модерністки 2