8 Березня – Міжнародний день прав жінок – 2016

otkrytka_8bereznia_2016

 

Наближається Міжнародний день прав жінок 8 Березня, якому в цьому році виповнюється 105 років. Так склалося, що цей день займає особливе місце в історії як жіноцтва, так і взагалі всього суспільства.

В цей день у багатьох країнах світу прийнято проявляти особливе відношення до більшої частини населення – згадувати про роль, що відіграють жінки в історії, говорити про їхні заслуги, дарувати подарунки та квіти.

На жаль, в сучасному українському суспільстві справжній зміст цього дня забуто і його святкування знов і знов репродукує застарілі гендерні стереотипи.

Центр гендерної культури розробив програму Інформаційно-просвітницької кампанії-2016 р. “Міжнародний день прав жінок 8 Березня”, в якій заплановано проведення різноманітних заходів, що мають на меті поширення інформації щодо історії та сенсу свята 8 Березня.

 

 

 

Програма кампанії “Міжнародний день прав жінок 8 Березня”

1 березня

 • участь у прес-конференції за участі представниць громадських організацій, Інформаційний кризовий центр “Накіпєло”, вул. Іванова 7/9
 • презентація фотовиставки “”ЖІНКА СВІДЧИТЬ”” у Центрі гендерної культури

Фотовиставка “Жінка свідчить” демонструватиметься у Харкові вперше. Матеріали виставки передано у подарунок Музею жіночої та гендерної історії Лаурою Мінгуцці, представницею Жіночого клубу Chirkolo de la Roso з Милану. У проекті зібрані фотографії 40-річної активності миланських жінок у боротьбі за свої права. 

 • З 1 до 10 березня – презентація проекту “Жінки в ІТ” у загальноосвітніх та позашкільних закладах м. Харкова.

Часто сферу ІТ називають чоловічою. Однак мало хто пам’ятає, що жінки також стояли біля витоків технологічного прориву й зробили не менше цінний внесок, ніж чоловіки.
З нагоди 105-й річниці святкування Міжнародного дня солідарності жінок у боротьбі за свої права Центр гендерної культури
у партнерстві з Харківським коледжем телекомунікацій створили пересувну виставку «Жінки в ІТ», яку планується провести з 1 по 10 березня 2016 р. для учнівства Харківських шкіл.
Виставка «Жінки в ІТ» демонструє пріоритети присутності жінок в ІТ галузі та складається з презентації історій видатних жінок, як
і досягли високих успіхів в ІТ. Знайомство із матеріалами проекту сприятимуть ефективній соціалізації та подальшому професійному самовизначенню учнівської молоді.

2 березня

 • презентація кампанії “Міжнародний день прав жінок 8 Березня” на Освітньому форумі – Харків, 2015
 • зустріч з представницями осередків гендерної освіти ВНЗ м. Харкова “Відкритий діалог”
 • участь в телевізійній програмі Обласного телебачення “Тема дня” з презентацією авторської екскурсійної програми “Жіночі історії Харкова”

3 березня

 • відкриття виставки “Видатні харків’янки” в Обласній художній галереї “Мистецтво Слобожанщини”

5 березня

 • зустріч у лекторії з прав людини “Правда про 8 Березня”
 • зустріч із учасницями проекту “Тиждень жіночої солідарності” у Центрі гендерної культури

6 березня

 • зустріч із випускницями проекту “Розширення підприємницьких та лідерських можливостей для жінок”-2015 у Центрі гендерної культури

7 березня

 • інформаційна акція “Вітаємо із Міжнародним днем прав жінок” (ВНЗ м. Харкова)

На допомогу проведення інформаційно-просвітницьких заходів Центр гендерної освіти пропонує використати матеріали віртуальної виставки “Правда про 8 Березня”  та листівки, розроблені Центром гендерної культури