Протидія насильству: мистецький підхід

Мета Всесвітньої кампанії «16 днів  проти насильства щодо жінок» – привернення уваги широкої аудиторії до проблеми.

Лабораторія креативної журналістики «Дитяча площАРТКа»  в партнерстві з Центром гендерної культури провела заняття з учнями Харківського художнього ліцею, результатом якго стало створення  плакатів, в яких діти, об’єднавшись  у творчі команди, висловили власні думки щодо цькування, булінгу та агресії в сімʼї та школі.

Плакати, створені під час майстер-класу привертають увагу своєю щирістю. Однією з важливих частей роботи під час занять в лабораторії стає презентація робіт з  поясненням задуму робіт.

Декілька коментарів від авторок плакатів, учениць 10-го класу:

  1. Все починається з сімʼї, дитина діє так само, як діють батьки. Вона дивиться, що тато бʼє маму, і потім повторює те ж саме з друзями, з братиками та сестричками. Ось чому  на плакаті ми відтворили ситуацію агресивної поведінки членів сімʼї, яку спостерігають діти.
  2. Булінг — це не тільки образи, які ти можеш зустріти в школі, це й коли тобі мама чи тато говорить — може, ти не будеш багато їсти, ти ж така товстенька, не ображайся, я ж добра тобі бажаю…
  3. Якщо ти когось ображаєш — словами чи діями, образливе слово залишається з тобою, ти поступаєш, як безлична істота з толпи, стаєш частиною безособистісного натовпу, який не розбирає, хто правий, хто неправий. В нашому плакаті ми висловили це через зображення натовпу без облич, мозок яких заміщають образливи вислови.

Всі плакати, створені під час майстер-класу, передано до музею Центру гендерної культури, а діти сказали, що готові подумати про нові ідеї з даної тематики і зазначили, що дуже важливо підтримувати одне одного та не давати агресії перемогти розум.