Разом можна зробити більше

Разом-можна-зробити-більше

Об’єднуючи зусилля, можна зробити більше. Саме тому 14 листопада в оновленому просторі  Центру гендерної культури пройшло засідання Харківської платформи «Культура рівності». Активістки зібралися задля обговорення заходів, присвячених проведенню Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства», що розпочнеться 25 листопада. Представниці кожної організації поділилися власними планами та ідеями щодо організації заходів у ці дні. Серед них:

  • виставка у Музеї жіночої та гендерної історії та екскурсії до нього;
  • перегляд фільму «Жінка у полоні» у Центрі гендерної культури;
  • антидискримінаційна гра «Бути жінкою»;
  • флешмоб Громадських посередників на майдані Свободи;
  • лекторій у Центрі гендерної культури на різноманітні теми щодо протидії та запобіганню насильства.

Головне – об’єднати зусилля та ресурси та, за можливості, зробити заходи спільними та такими, що привернуть увагу ЗМІ та широких кіл.

Також під час зустрічі було презентовано Європейську хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, до якої приєдналися практично усі міста Європи. В Україні цей рух лише починається. Харків планує ухвалити документ на наступній сесії міської ради. Ольга Чичина, депутатка Харківської міської ради зазначила, що вже  розроблено план дій для досягнення рівності, у якому визначено пріоритети, ресурси та конкретні дії, до яких можуть долучитися члени платформи.

«Культура рівності» – це відкрита громадська ініціатива, яка об’єднує 15 громадських організацій, що мають на меті формування гендерної культури у суспільстві та протидію дискримінації. Платформу було створено 30 вересня 2016 р. рішенням представниць та представників різних громадських організацій міста.