Regional Consultation on Gender Equality and Political Empowerment of Women

10.11.2016 у Страсбурзі відбулася регіональна консультація з питань гендерної рівності та політичних прав жінок «Regional Consultation on Gender Equality and Political Empowerment of Women».

Регіональні консультації з питань гендерної рівності та розширення політичних можливостей жінок є платформами для забезпечення відкритого обміну між основними зацікавленими сторонами щодо тенденцій, проблем і можливостей при здійсненні міжнародних домовленостей та складанні конвенцій, угод і договорів, а також конкретні дії по вирішенню основних проблем, пов’язаних з просуванням гендерної рівності та політичної участі жінок.

img_20161110_085436Організатори заходу,  International IDEA, Community of Democracies, UNDP зібрали представниць міжнародних та регіональних організацій, політичних діячок Литви, Молдови, Сербії, Словенії, Монтенегро. Громадські організації України представляв Центр гендерної культури Харкова.

Учасниці зустрічі ділилися поточною ситуацією, викликами, з якими доводиться стикатися жінкам у політиці. Кожна з учасниць зазначила велике навантаження, яке випадає на плечі жінки у політиці. Відсутність фінансування, підтримки членів сім’ї (проблеми «сендвіч покоління»), однобоке і дискримінаційне висвітлення політичної діяльності жінок в мас-медіа. Пролунав заклик до організації міжфракційних об’єднань, жіночих політичних клубів, освітніх центрів для молоді, формування гендерно-чутливих цінностей у політиків чоловіків, здійснювати регулярний моніторинг ЗМІ на предмет рівноправного висвітлення діяльності активісток та  жінок у політиці та бізнесі.

Ця ініціатива сприяє здійсненню Цілей сталого розвитку до 2030 року, особливо 5, 10, 11 і 16. Результати регіональних консультацій будуть інтегровані в Policy Guidebook on Gender and Political Participation of Women.

 

img_20161110_114751