Швеція виділила 5 млн євро на затвердження гендерної рівності в Україні

Виконавчий директор структури ООН Жінки, заступник генсека ООН Фумзіле Мламбо-Нгкука і посол Швеції в Україні Мартін Хагстрем підписали угоду про фінансування проекту “Гендерна рівність у національних реформи та встановлення миру і безпеки в Україні”, повідомляє прес-служба уряду.

Проект передбачає бюджет у п’ять мільйонів євро і розрахований на чотири роки.

“Фінансування буде спрямовано на забезпечення комплексного національного механізму впровадження ґендерної рівності в галузевих реформах через підтримку роботи новоствореного офісу Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, а також допомогу в реалізації Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”, – повідомили в прес-службі.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, пріоритетними завданнями цього проекту є моніторинг поточного стану гендерних питань в Україні та динаміки суспільних змін, реалізація пілотного проекту щодо запровадження посади радників у силових відомствах, підвищення інституційної спроможності та поліпшення координації роботи всіх структур, які повинні забезпечувати гендерну рівність.

Раніше повідомлялось, що у Європейському Союзі розглядається питання про виділення Україні додаткових 50 мільйонів євро для реалізації гуманітарних проектів і відновлення міської інфраструктури на Донбасі.