Сьогодні відзначається Міжнародний день дівчат

Мета Дня – звернути увагу на соціальні проблеми і нерівність, випробовувані дівчатками у всьому світі, пов’язаний безпосередньо з їх приналежністю до жіночої статі. У їх число входять можливість отримання освіти, повноцінного харчування, медичного обслуговування, соціальні права, захист від дискримінації, насильства, та примусового заміжжя в дитячому віці.

Ініціатива щодо прийняття резолюції про введення Міжнародного дня дівчаток була висунута з боку Канади на Генеральній Асамблеї ООН. Просуванням резолюції займалася канадський міністр у справах жінок Рона Емброуз.

Перший День відзначався в 2012 році і був покликаний звернути увагу громадськості на проблему ранніх шлюбів.

Тема Дня 2016 року «Досягнення цілей в області захисту прав дівчаток = досягнення глобальних цілей». Сьогодні у світі проживає 1,1 мільярд дівчаток. Всі вони володіють величезним потенціалом по перетворенню нашого майбутнього. Проте щоденно у будь-якому куточку світу вони стикаються з дискримінацією та утисками. Для обліку факторів, що впливають на положення дівчаток у всьому світі, необхідний збір інформації. Це дозволить визначити шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, а також допоможе при розробці відповідних стратегій і програм