Старт роботи «Порталу стратегічної інформації з питань гендерної рівності»

PORTAL-STRATEGICHNOYi-INFORMACIYi

У вересні розпочав працювати онлайн-портал стратегічної інформації з питань гендерної рівності https://genderdata.pactukraine.org.ua/. Електронний ресурс створено з метою оптимізації доступу зацікавлених сторін до стратегічної інформації у сфері гендерної рівності.

Мета Порталу – вільний доступ до стратегічних даних, які могли би бути використані для прийняття рішень на національному та регіональному рівнях в Україні. Цільовою аудиторією Порталу стратегічної інформації є широке коло користувачів/чок, які зацікавлені у подоланні гендерної нерівності в Україні. Дані, зібрані на Порталі, будуть корисними при підготовці адвокаційних кампаній, для моніторингу змін у різних сферах життя, проведення досліджень тощо.

Робота над Порталом розпочалась у 2020 році у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Pact Ukraine: building the world of equal opportunities за підтримки Уряду Канади та Embassy of Canada to Ukraine

Для розробки ресурсу було створено робочу групу, до складу якої входять Урядова Уповноважена з питань гендерної політики, представниці та представники Держстату, ООН Жінки, неурядових та громадських організацій, дослідницьких центрів. Робоча група працювала в рамках моніторингової тематичної підгрупи національної платформи «Рівні права та можливості», створеної при Урядовій Уповноваженій з питань гендерної політики. 

Портал налічує 14 розділів, що містять статистичні, адміністративні та дослідницькі дані на національному та регіональному рівнях. Дані згруповано в одному місці, доступні у вільному доступі для ознайомлення і подальшого використання.  На Порталі також доступні готові візуалізовані рішення, у зручному для користувача інтерфейсі та з можливістю конструювання необхідного зображення/графіку/діаграми.