Стартує онлайн-кампанія, присвячена протидії домашньому насильству в Україні

6 лютого стартує онлайн-кампанія #КонвенціяВПодарунок до Дня закоханих, присвячена питанню протидії домашньому насильству в Україні. Amnesty International в Україні та Центр інформації про права ...

Автор:
Громадський простір

Стамбульська конвенція Стартує онлайн-кампанія, присвячена протидії домашньому насильству в Україні

6 лютого стартує онлайн-кампанія #КонвенціяВПодарунок до Дня закоханих, присвячена питанню протидії домашньому насильству в Україні.

Amnesty International в Україні та Центр інформації про права людини разом з іншими організаціями громадянського суспільства закликає всіх охочих підтримати кампанію, публічно висловивши свою підтримку ратифікації Стамбульської конвенції.

З 6 по 14 лютого в соціальних мережах під хештегом #КонвенціяВПодарунок: лідери та лідерки думок, а також всі небайдужі запишуть короткі відеозвернення та зроблять пости із закликами до парламентарів ратифікувати Стамбульську конвенцію. Адже саме Конвенція зобов’язує уряди вжити заходів для протидії домашньому насильству.

У рамках кампанії, 13 лютого, відбудеться твіттер-шторм з вимогою до депутатів ратифікувати документ.

14 лютого, відбудеться акція-перформанс під Верховною Радою України  під назвою #КонвенціяВПодарунок (деталі будуть повідомлені пізніше)

Довідкова інформація.

Стамбульська конвенція важлива, щоб:

  • забезпечити повагу правоохоронних органів до потерпілої особи щодо звернень, котрі стосуються випадків насильства;
  • ізолювати кривдника від потерпілої особи й гарантувати їй безпеку;
  • забезпечити належне та ефективне розслідування заяв потерпілих та справедливий розгляд справи у суді;
  • гарантувати комплексну допомогу потерпілій особі й належне покарання кривдника;
  • створити національну лінію телефону довіри.

Україна як член Ради Європи брала участь у розробці тексту Стамбульської конвенції. Україна є співавторкою цього міжнародного документу. Для того, щоб Конвенція була ратифікована, потрібно привести у відповідність національне законодавство.

Життя без насильства – це норма.  Не слід ставитися до насильства толерантно.

Amnesty International – всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіми правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.

Джерело: Amnesty International.