Стартувало громадське обговорення Модельної дорожньої карти просування гендерної рівності в П(ПТ)О

Міністерство освіти і науки

14 жовтня 2022 р. на сайті Міністерства освіти і науки для громадського обговорення було розміщено проєкт Модельної дорожньої карти просування гендерної рівності в системі професійної (професійно-технічної) освіти на регіональному рівні. 

Розробка проєкту дорожньої карти відбувалася в межах Програми EU4Skills за експертної підтримки громадської організації «Центр гендерної культури». В основу проєкту дорожньої карти лягли ідеї і пропозиції учасниць і учасників стратегічних сесій Проєкту «Просування гендерної рівності в системі П(ПТ)О», що відбулися у листопаді 2021 року, та результатів всеукраїнського онлайн опитування представництва ЗП(ПТ)О, проведеного у грудні 2021 року. До подальшої роботи долучилися члени та членкині Робочої групи з просування гендерної рівності у системі П(ПТ)О.

Документ розроблено з метою надання методичної допомоги департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій  та навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти у просуванні гендерної рівності у сфері П(ПТ)О на рівні регіонів.

Пропозиції до проєкту можна надіслати на електронну пошту mon.proftech@gmail.com до 1 листопада 2022 р.

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його держави-члени Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми складає 58 млн євро. Мета програми – підвищити ефективність реформи, покращити якість та привабливість профтехосвіти та її відповідність вимогам ринку праці, провести навчання керівників закладів та викладачів, а також модернізувати обрані заклади профтехосвіти у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Тривалість: 2019-2023 рр. Програму в Україні виконують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), а також установи з країн, що співфінансують EU4Skills.