«Столи миру для жінок» східних областей України

Культура дітонародження: народжувати та народжуватися

В рамках проєкту Women Peace and Security Tables («Столи миру для жінок» східних областей України), що впроваджується жіночою громадською організацією PWAG (Швейцарія) у партнерстві із Харківською обласною фундацією «Громадська Альтернатива», 27 вересня в Центрі гендерної культури було проведено відкриту зустріч із швейцарськими громадськими діячками й керівницями жіночих ГО  Харкова та Харківської області.

Гості з Швейцарії, Аннамарія Санжар, координаторка проєктів та Маргарет Кінер, членкиня правління міжнародної організації «Жінки миру навколо світу» (PWAG, Швейцарія) стали першими відвідувачками нової виставки «Культура дітонародження: народжувати та народжуватися», що офіційно відкривається в Музеї жіночої та гендерної історії 30 вересня. Директорка музею Тетяна Ісаєва представила нові експозиції, що викликали неабияку зацікавленість гостей, які високо оцінили творчі знахідки і самовіддану просвітницьку діяльність членкинь та членів ГО «Центр гендерної культури» в напрямку досягнення гендерної рівності в Україні.

Після екскурсії представниці Women Peace across the Globe обговорювали  тематику та шляхи реалізації міні-ініціатив, що були подані на конкурс жіночими громадськими організаціями м. Харкова та Харківської області в серпні  2021р., та отримали фінансування від швейцарської організації.

Модераторка зустрічі Ніна Потарська, соціальна дослідниця, активістка, координаторка Міжнародної жіночої ліги за мир і свободу (WILPF), експертка проєкту «Столи миру для жінок» східних областей України акцентувала увагу присутніх на необхідності розуміння потреб забезпечення прав жінок в регіоні, та зменшення викликів, з якими стикаються жінки як в професійному, так і особистому житті, за допомогою практичної реалізації міні-ініціатив на локальному рівні.

Проведена відкрита зустріч із іноземними однодумицями допомогла окреслити потенціальні можливості для довгострокового проєкту в Харківському регіоні за підтримки PWAG.