Стратегія розвитку міста Харкова до 2020 року

У Харкові проходить серія круглих столів з розробки «Стратегії розвитку міста Харкова до 2020 року». Представники та представниці державних установ, громадських організацій, бізнесу, освіти, науки та культури, ЗМІ та взагалі активні люди мають можливість поділитися власнимбаченням місії та візії бренду «Харків» та внести конкретні пропозиції, які після відкритих слухань будуть внесені до стратегії розвитку міста.

14 липня Центр гендерної культури презентував власне бачення шляхів соціального розвитку міста через підвищення рівня гендерної культури населення та запропонував взяти курс на гендерно-орієнтовану стратегію при складанні програм та бюджету міста.

Соціальний розвиток тісно пов’язаний із показниками гендерної рівності, про що свідчать дослідження UNDP щодо індексу розвитку людського потенціалу (ІРЛ), а також Цілі сталого розвитку, серед яких ціль №5 – досягнення гендерної рівності. Для представництва різних сфер соціального захисту було корисно почути яким чином включення гендерної складової у соціальну роботу та соціальний захист підвищує результативність та якість послуг. У доповіді було наголошено, що для забезпечення гендерної рівності потрібно працювати системно та регулярно, і саме такою є робота Центру гендерної культури. Але для отримання стійкого позитивного результату в цьому напрямку необхідно об’єднати зусилля НГО, державних установ, громадських активістів, освітян та працювати з усіма верствами населення від керівних посад до малечі в дитячих садочках. Велике значення в такій роботі має розвиток жіночого лідерства, включення жінок до прийняття рішень та процесів миробудування. Як результат таких дій, Харків має стати прогресивним європейським містом з надійним інвестиційним потенціалом, високим рівнем гендерної культури та соціально-економічною привабливістю для міжнародних партнерів.

Презентація Центру в рамках круглого столу розкрила перспективи розробки гендерно-орієнтовних соціальних проектів як для державного, так і для громадського сектору та розширила коло потенційних партнерів.

25DSC09947