
Останній місяць весни став для відвідувачок та відвідувачів Центру гендерної культури з одного боку знайомством з європейським досвідом активізму громадського сектору у сфері просування ідей гендерної рівності, а з іншого продовжив подальше включення аудиторії в активності проектних напрямків організації.
На початку травня Центр вперше долучився до європейської феміністичної акції «Жіноча історична ніч». У результаті заходу понад 200 примірників роздруківок з портретами Христини Алчевської, Людмили Гурченко, Клавдії Шульженко, Ірини Бугрімової, Лариси Богораз та інших видатних жінок Харкова потрапили у міський громадський простір.

Читати більше:http://www.genderculturecentre.org/zhinocha-istorichna-nich-kharkiv-2019/
Протягом місяця активно проходила підготовка до червневого сімейного фестивалю «Дитяча площАРТка». Новий випуск однойменного друкованого лабораторного щоденника став джерелом ідей для визначення концепції майбутньої події. Поза цим літня тематика, поради експерток та експертів, творчі ессе надали читачкам та читачам купу корисної інформації. Авторками деяких публікацій стали учасниці Школи медіаволонтерів та підлітки, які навчаються креативній журналістиці в Центрі гендерної культури.

Детальніше:http://www.genderculturecentre.org/litniy-vipusk-laboratornogo-shhodenni/
Активним жінкам у травні традиційно було запропоновано стати учасницями тренінгів. Інтерактив «Драми нашого життя: насилля й безсилля» від Юлії Кобікової та інтенсив «Психологія продажів» від Ірини Турчик стали корисною нагодою для жінок поділитися власним професійним та життєвим досвідом і отримати зворотній зв’язок від запрошених експерток.
Продовжилось навчання у Гендерному відкритому університеті. Основна тема занять зі студентками та студентами стосувалася гендерної дискримінації, що тиражується засобами масової інформації, а також витокам стереотипів.
18 травня Музей жіночої та гендерної історії вперше офіційно взяв участь у важливій міській події, що мала назву «Музеї як культурні хаби: майбутнє традицій творчого процесу». До музею завітали близько 200 відвідувачок та відвідувачів. Марафон екскурсій експозиціями музею супроводжувався знайомством та особистим спілкуванням фахівчинь музейної команди з тими, хто цікавиться жіночою історією та темою гендерної рівності.

Більше: http://www.genderculturecentre.org/nich-u-muzei-zhinochoi-ta-gendernoi-istor/
А 25 травня завдяки формату «Музей на колесах» унікальну колекцію побачили учасники та учасниці конференції, що відбулася у Полтаві у рамках проекту «Наснаження місцевих незалежних медіа в Україні бути агентами змін на користь гендерно рівного суспільства».

Подробиці: http://www.genderculturecentre.org/muzey-na-kolesakh-podorozhuie-ukrainoyu-2/.
З нагоди відзначення Дня Європи в Україні до Центру гендерної культури приходили активна молодь, діти старшого шкільного віку, вчительство. Всім бажаючим запропоновано тематичні інтерактиви у Тренінговому центрі, а також екскурсії музеєм.
Важливим пунктом у діяльності Центру виступає побудова партнерських зв’язків. Так у рамках проекту «Сприяння різноманітності та інклюзивності феміністичного руху в Україні», що впроваджується ГО «Центр «Жіночі перспективи», до Центру гендерної культури з дружнім візитом завітали членкині МГО «Екологія та соціальний захист» з міста Торецьк Донецької області.
А в результаті багаторічної взаємодії з гендерним інформаційно-аналітичним центром «Крона» у травні методична скарбниця Центру поповнилась яскравими примірниками книги “Гендер їде!” та журналу “Я”.
Отже, місяць європейських практик завершився. Він був насичений зустрічами, інтерактивами та новими формами роботи. А наступною тематикою заходів у червні стане «Татівство», що пов’язано з офіційним встановленням в Україні дати для відзначення Дня батька.
Проект ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді».